12.8.2007 MVP Polské Sopoty

12.8.2007 Polské Sopoty - obrázek

12.8.2007 Polské Sopoty - obrázek

My Camelot Sandy Show - V1, CWC, res CACIB (mezitřída)
Moira Ayort Back              - V4 (třída mladých)Fotky z výstavy v Sopotech jsem přidala k ostatním snímkům z výstav. Něco jsem zařadila i do rubriky ostatní fotky.

Cestu do Polských Sopot jsme zvolili, abychom spojili příjemné s užitečným. Slovo užitečné sice není zcela výstižné, ale lepší spojení nemám. Nikdy jsem v Polsku nebyla, a tak jsem jela pod vlivem známých, kteří nás varovali před příšernými cestami a jinými, blíže nespecifikovanými záludnostmi.
Vyjeli jsme velmi brzy. 3 hodina nad ránem je čas, který se hodí na spaní a ne na cestování. Byla to ovšem nutnost, vzhledem k vzdálenosti, která nás čekala. Podle plánu cesty to bylo cca 760 km po všelijakých cestách a nečekaných objížkách a uzávěrách. Cesta nebyla tak hrozná, jak ji všichni popisovali, ale mluvím z pozice spolujezdce. Velmi mě zaujala obdoba naší dálnice, po které jsem jeli zhruba do středu Polska, do Lodže. Sotva jsem se rozjeli, byli jsme nuceni omezovat rychlost, a následně téměř vždy zastavit na semaforech  s přechodem pro chodce. Byl to ale ten lepší úsek  naší cesty. Za Lodží následovala klasická dvouproudá silnička se značně vyjetými a nepříjemnými kolejemi.  Spravovat ji Poláci podle mě nebudou, protože všechny investice vložili do hustého osázení dopravními značkami, které na nebezpečí upozorňují.
Každá cesta jednou musí skončit a tak i my jsme se kolem druhé hodiny odpolední přiblížili k trojměstí Gdaňsk, Sopot a Gdyně. Jsou to opravdu tři města, ale rozdíl vidíte pouze na mapě. Pokud hledáte hotel, kde máte bydlet, případně prostor, kde se má konat výstava, tak zjistíte, že projíždíte jedním obrovským a nekončícím mumrajem. Po menším bloudění jsme náš útulný hotýlek našli. Byli jsme příjemně překvapeni jeho kvalitou. Pejskové ihned vyzkoušeli postýlku a tvářili se rovněž spokojeně.
Jelikož jsme přijeli v rozumnou hodinu, tak jsme se po vybalení vydali prozkoumat okolí. Bylo to další příjemné zjištění. Hned za hotelem byl park a na jeho konci pláž a moře. Našli jsme si prostor, kde se mohly vipetky nerušeně vydovádět. Písčitá pláž se jim opravdu velmi zamlouvala. Zvlášť Sendy byla jak utržená z řetězu. Neustále v písku hledala klacíky, hrabala a běhala sem tam jak smyslů zbavená. Občas si nabrala i plnou tlamu písku a následně spolkla. Důkaz, že tak učinila jsme viděli druhý den při venčení. Výborná zábava pro obě vipetky byl i lov racků a jiného ptactva, které chtělo na pláži spočinout a najít něco k snědku. Když jsem viděla, jak holky běhají v hlubokém písku sem a tam, napadlo mě, že jsme si vlastně neplánovaně přijeli i zatrénovat.
Další volný den proběhl v podobném duchu, až na to, že jsme vipetky po dopolením řádění nechali na pokoji, a to doslova. Měli toho plné tlapky. My jsme tak mohli sami korzovat v typicky přímořském prostředí, z nezbytným obídkem alá ryba.
Nedělní ráno už pro nás bylo ve znamení výstavy. Po nezbytném bloudění a po kritice navigátora, jsme najednou byli v areálu hippodromu, ani jsme nevěděli jak. Prostředí bylo příjemné, hodně podobné Bratislavské Petržalce. I když Petržalka je asi hezčí. Všude byla spousta místa na utáboření a čekání, až na nás příjde řada. Poláci mají u chrtů jiné pořadí jak u nás, takže jsme až tak dlouho nečekali. Navíc nemají v takové oblibě vlkodavy. Bylo jich tam 5. Afghány jsem snad ani neviděla, saluka přijela jedna jediná a grejhaund v témže počtu. Jen těch vipetů bylu přihlášených 35. Pravda je, že nepřijeli všichni, ale zase někteří přijeli neplánovaně, mimo katalog. Byla jsem připravená na velkou konkurenci, zvláště na přímou konkurentku Sendy. Importovanou vipetku Nevedith MFA Miss Lazaruska jsem prolustrovala ještě před odjezdem. Na světové výstavě v Poznani skončila v mladých druhá a na předchozí výstavě vyhrála snad vše co se dalo. To byla tedy výzva !
Míša měla ve skupině 4 spolubojovnice, z toho i jednu černobílou fenku. Výsledek výborná 4 beru jako úspěch. Zvláště po fiasku ze speciálky v Bratislavě. Jinak jsem získala pocit, že černí a černobílí vipeti jsou v Polsku asi vzácnější, podle toho, jakou pozornost Míša budila.
Sendy nastupovala do kruhu naštěstí až po dešťové přeháňce, která nás překvapila. V kruhu byly vipetky tři, ale od začátku bylo zřejmé, že to bude souboj dvou "angličanek". Sendy, jak nemá výstavy v oblibě, tak klusala jak parkurový kůň a ani výstavní postoje ji nebyly cizí. Co to budu prodlužovat. Dostala známku V1 a CWC ! Postoupili jsme tedy do boje o CACIB, kde v úsilí nepolevila a dostala res CACIB !!! Máme velkou radost, že si odvezla slušné ocenění  v nemalé konkurenci.
Ihned po skončení oceňování vipetů se obloha zatáhla a nedlouho po té se spustil liják, který nás doprovázel až do hotelu.
Večer už byl bez deště, takže jsme se ještě rozloučili s pláží a konstatovali, že by se tu dala strávit i delší dovolená. Ráno po snídani jsem se vydali zpět k dalekému domovu, do kterého jsme dorazili kolem deváté večer, vyčerpaní, ale spokojení. A jaké je Polsko ? Pořád nevím, ale převládjí spíše dobré pocity. Jako majitelku psů mě zarazil jejich přístup ke psům. Většina lidí měla z našich mírumilovných fenek strach a zájem, který známe z našich končin, byl naprosto v opačném pólu. Takže nezájem a někdy jsem měla pocit, že se psů až štítí. Ale všichni takoví nebyli.
 Tak Polsko, zase někdy příště !

14.08.2007 13:11:27
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one