16.9.2007 Bratislava - coursing Memoriál D.Kocúrovej

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Arachné Naděje snů          - 1.místo (druhý nejvyšší počet bodů)
My Camelot Sandy Show  - trénink s Moirou
Moira Ayort Back             - trénink se Sendy

Kompletní výsledky a fotografie najdete ZDE

Jsem docela ráda, že jsme se rozhodli nejet do Mladé Boleslavi změřit Míšu a Sendy, a skončit s Arinkou poslední v silné konkurenci vipetek. Na poslední chvíli jsem se rozhodli zkusit štěstí v Bratislavě na coursingu. Samotného závodu se nakonec zúčastnila jen Arinka. Míša se Sendy si spolu zatrénovali na dráze, kterou zatím nepoznaly.

Co bylo docela nepříjemné, bylo raní vstávání. Přejímka bylo od 7 do 8, a tak jsem ve čtyři ráno,  napůl v bezvědomí vstala a začala chystat vše nutné pro cestu a krátký pobyt. Je poznat, že začíná podzim, protože jsme vyjížděli za noční tmy, s hvězdami nad hlavou. Před hranicemi se Slovenskem se začalo rozednívat a byli jsme odměněni úžasným svítáním a příslibem nádherného dne. Jsem nějaká nostalgická, že ? To ten podzim.
Pejsků bylo přihlášeno docela málo, což nám zas tak nevadilo, vadila nám jen nulová konkurence ve vipetech. Výhoda byla v tom, že jsme hůř jak první skončit nemohli, ale nebylo s kým porovnávat výkony a pro psy je vždycky lepší když běží ve dvou. Arinka se docela těšila a snažila a bylo to znát i na výsledcích. Získali jsme druhý nejvyšší počet bodů toho dne. To nám částečně vynahradilo skutečnost, že jsme neměli vipetí konkurenci.

Sendy s Miškou byli vpuštěny na dráhu jako první, aby vyzkoušely jak ji rozhodčí postavili a vychytaly tak případné nedostatky. Zádrhel na sebe nenechal dlouho čekat. Dvakrát se přetrhlo lanko, takže jsem si neplánovaně zaběhala i já. To když jsem utíkala za holkama, aby se za mnou nevracely a čekala s nimi, až se střapeček znovu rozjede. Že to byl náročný úkol, nemusím majitelům náruživých vipetů popisovat. Já jsem měla ovšem největší strach z toho, že Miška bude Sendy napadat, jak to činí při procházkách, kdykoliv se rozběhnou. Hned na začátku prvního běhu to tak malinko vypadalo. Míša však velice brzy  zjistila, že by se šarvátkami pouze zdržovala a mohl by jí zmizet střapec, tak vzorně pelášila i se Sendinkou po dráze a na napadení partnerky si už ani nevzpoměla. Druhý běh už byl bez chybičky. Lanko vydrželo a holky nerušeně sprintovaly. Jem Míša se hlasitě projevovala a občas zaostala za Sendy, protože nechápala, kde ji ten střapec pořád mizí a proč neustále mění směr. Chuděrka malá totiž zná jen dostihový ovál, a tam ji nikdo takové záludnosti nechystá. Byl to její první pořádný coursingový trénink a také první společný běh, který zvládla na jedničku s hvězdičkou .

Celý den se nesl v příjemné, slunečné, až ospalé atmosféře, ze které nás vytrhla Zuzka Mikušová s chlapsko-vipetím doprovodem. Přišla se na nás podívat a jsem ráda, že jsme si po delší době popovídaly osobně, a ne přes e-mail. Naše holky by se s Herem rády kamarádily, ale dopřáno to bylo jen Mišce, která byla v tu chvíli na volno. Lepila se na něho tak, že si Hero myslel kdoví co, a následně  ho tvrdě odmítla. Prostě ženská !

Docela zajímavý byl závěr celého coursingového dne. Před vyhlášením výsledků, mohl každý zájemce pustit svého psa do závěrečného společného běhu. My jsme se zdrželi, protože holky byly dost unavené a ani jsme nechtěli rušit plemena jako jsou afgháni, barzojové , sluginy a saluky. Na startu jich bylo snad 12 a když všichni vyrazili za střapcem, byla to zajímavá podívaná. Pak už proběhlo předávání cen a závěrečné focení. Jelikož jsme se nepřihlásili včas, tak jsme přišli o pohár. To jsme prostě celí my ! Když už něco vyhrajeme, tak  nemáme zase co dát do vitrínky.

16.09.2007 17:03:23
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one