18.8.2007 MVP Bratislava

18.8.2007 MVP Bratislava - obrázek

18.8.2007 MVP Bratislava - obrázek

My Camelot Sandy Show -mezitřída V3
Moira Ayort Back - třída mladých VD4

A speciální výstava KCHCH Bratislava 17.8.2007

Ajnon Naděje snů - třída otevřená V
Assanta Yrtep - třída mladých V

Tak jsme se včera vrátili,  předpokládám z poslední letošní výstavy. Sice to říkám skoro po každé výstavě, ale tato "přehlídka" mě přesvědčila, že bude nejlepší, letošní vystavovací sezónu uzavřít. Čeká nás několik běhacích akcí, které nás všechny baví daleko víc.
Výlet do Bratislavy ovšem nebyl úplně ztraceným dnem. Já a Hanka Vašíková (majitelka spřátelených chrtů), jsme vyrazily samy, pouze s našimi dvěma vipetkami. Naši partneři pod dojmy minulých výstav odmítli znovu podstupovat tato příkoří, a tak nás nechali svému osudu. Mimochodem, jak vidíte z výsledků, byli Vašíkovi na speciální výstavě den před tím a vrátili se pozdě večer. Hanka však neváhala, obětovala volnou sobotu a  v pět ráno mě čekala ve Vizovicích, až ji vyzvednu. Uháněly jsme malou "Pandou" k Bratislavě po nebezpečné cestě, míjely nabourané kamiony, sražené srny a nebezpečné řidiče. Samotné parkování, přihlášení a utáboření se u kruhu jsme stihly v rekordním čase. Svižné pak bylo i tempo posuzování plemen  rozhodčího, pana Havelky. Nezvykle byli vipeti v kruhu s německými ovčáky, boxery a černými ruskými teriéry. Byla to změna po obvyklém scénáři:  barzojové, početní efgháni a nekoneční vlkodavové. Nic proti těmto plemenům, ale někdy by to pořadí mohlo být opačné.
Jak říkám, tempo bylo svižné, kolem poledne jsme šly na řadu my. Přijela spousta cizinců, kteří měli ambice získat ve třech dnech ta nejvyšší ocenění a jejich očekávání se splnila. Alespoň po známém skóre z pátku a ze soboty. Český nebo slovenský pes (feny nevyjímaje) si na stupně nejvyší nesáhli. Uděláme to příště podobně a pojedeme buď do Francie nebo do Itálie a zkusíme, jestli do bude fungovat naopak. Nemám nic proti jinostrancům, ale bylo to až zarážející. Že bychom neměli konkurenceschopné  psy ? Na druhou stranu musíme být někteří kritičtí sami k sobě. Posudek  Sendy obsahoval spíše kritiku mé osoby. Výtky byly takového charakteru, že s exteriérem neměly nic společného. Ale i proto se jezdí na výstavy, aby si člověk chyby uvědomil a pokud možno se jim vyhýbal. Zuzka Mikušová nám udělila spoustu cenných rad, za které jsem vděčná a doufám, že i poučená.
Pouze na kukandu přišli Partelovi s Ebirou. Opět nezklamali a v rekordním čase poslali spoustu dokumentačních fotek. Za to jim i Hance patří můj velký DÍK !
Počkali jsme ještě jak dopadnou saluky a po nezbytných nákupech pro psy (nic jiného už ani nenakupujeme) jsme vyrazili na zpáteční cestu. Po jedné malé zajížďce jsme se vydali na správnou cestu a pak celkem nerušeně,  za to v pěkném vedru dojeli domů.
19.08.2007 13:15:59
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one