22.9.2007 Lednice - dostih Zlatý box

22.9.2007 Lednice - dostih Zlatý box - obrázek

22.9.2007 Lednice - dostih Zlatý box - obrázek

Arachné naděje snů - 3. místo finále "B"

My Camelot Sandy Show - 2. místo, běh mladých
Moira Ayort Back - trénink, v neděli první společný běh na dráze


Ajnon Naděje snů - sólo běhy
Assanta Yrtep - zraněná, neběhající a zklamaná saluka

Kompletní výsledky najdete u vipetek Apy a Brodway

Do Lednice jsem se moc těšila. Téměř jsem počítala dny, kdy začne víkend a my vyrazíme s holkama za zábavou a relaxem. Zároveň to byl náš poslední dostih na této dráze, jelikož 20.10. budeme s vipetkama úplně někde jinde. Určitě se o tom v novinkách zmíním, možná i rozepíšu.
Potěšilo mě, že si i  Vašíkovi vybrali z lákavé nabídky - zůstat doma a chystat se na stěhování nebo odjet do Lednice, i když byla Senta "mimo provoz". Odjížděli jsme za krásného počasí, které vydrželo celý víkend. Někteří se dokonce na sluníčku opálili.

Účast byla po dlouhé době velmi početná. Na louce před dostihovou dráhou to vypadalo jak na parkovišti před supermarketem. Arinčina forma je stále nevalná, takže v rozběhu a opravných bězích byla s přehledem  poslední a několik délek za ostatními. Neomlouvá ji ani silná konkurence z celé ČR, SR a Rakouska. Malinko se kupodivu vytáhla ve finále, v pořadí již třetím běhu toho dne. Vystartovala opět skvěle. To si vždycky užívám svých 5 sekund slávy, kdy komentující pan Cihlář hlásí, že jako první vystarovala ta a ta dečka a drží se v čele. Tím myslí Arinku. Za první zatáčkou se Arinka zalekne smečky, která ji dýchá na záda a pustí ostatní soupeřky před sebe, případně se nechá "odžduchnout." Tentokrát se však statečně držela v houfu a téměř do závěru to vypadalo i na lepší, než třetí místo. Před cílovou čárou se však projevila její špatná kondice, která stačila na zmiňovanou třetí příčku.

Sendy ovšem na závěr sezóny září více a více. V dostihu mladých byly fenky tři. Carissima Petula- Vera, Léda AB a Sendy. Pro subtilní Carissimu to byl první společný běh a tak ji holky utekly a soupeřily spolu. Boj to byl až konce, kdy nakonec zvítězila Léda. Druhý společný běh byl podle stejného scénáře. První Léda  a vzápětí za ní naše čerstvá dostihová naděje Sendy. Trochu mě mrzí, že končí sezóna, zrovna když je v takové formě. Čeká ji ale dostih v Nitře, tak může ukázat, co v ní vězí za talent. Pak zas až příští rok.

Miška v sobotu trénovala sólo běhy, tak jako její sestra Maren a brácha Myron. Všem to jde skvěle a všichni jsme zvědaví, jak to jednou dopadne, až poběží spolu. Naše Míša to zatím zkusila s maminkou Bosorkou a velmi nás potěšila. Doufám, že nejenom nás, protože mamku porazila. Děti mají být vždycky o něco lepší než rodiče, aby z nich mohli mít radost. Když jsme ji do společného běhu pustili, tak při startu mírně zaváhala, protože zjistila, že neběží sama. Mamka ji tedy kousek utekla. V Mišce se probudil soupeřivý duch a za první zatáčkou Bosorku předběhla a o několik délek si doběhla pro svoje první neoficiální vítězství. Na obhajobu Bosorky musím říct, že trénuje jen sporadicky a je už v kategorii seniorek. Ale i tak nás Míšino vítězství dobře naladilo.

Chtěli jsem mít dobrý pocit všichni, a tak jsem opět zkusili vypustit Ajnon s dalším psem. Na ovále to bohužel nevyšlo, tak jsme sestry z Naděje snů zkusili vypustit na rovince. Naši Arinku jsem pustila o několi vteřin později, aby Ajnon s přehledem zvítězila a upevnila si tak sebevědomí. Stalo se tak, i když s určitostí nevíme jestli Ajnon věděla, že běží ještě se svou sestrou. Podceňovat ji však nebudeme ! Snad to  byla první vlaštovka do budoucích společných dostihů. Nikdo nám totiž nedokáže nebo neumí poradit, co dělat, když vipetka běhá krásně sama, ale jakmile je na dráze jiný pes, tak se vrátí zpět. Napadá Vás něco ?
Sentička smutně sledovala celé to snažení a hemžení. Třeba si v duchu říkala: "já nemehlo. Chtěla jsem jen páníčky vystrašit aby se mi víc věnovali. Asi jsem to přehnala. Teď se o mě bojí tak, že mi nechali nohu zašít a navíc mě nenechali ani běhat. To jsem to vymňoukla ! Příště budu opatrnější."

Jako minule, tak i tentokrát jsme debatovali v kroužku stejně postižených a nebýt toho, že se Vašíkovi opravdu musí stěhovat, tak tam sedíme ještě teď.

Za fotodokumntaci patří velký dík Hance Vašíkové

23.09.2007 16:36:43
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one