Archiv 2008


31.12.2008-1.1.2009 Konec starého roku a začátek nového... - obrázek

31.12.2008-1.1.2009 Konec starého roku a začátek nového... - obrázek

...jsme strávili u Vaňků a Machů v Havířově a Karviné. Zkusili jsme, kde se chodí v Havířově na procházky s vipety, poznali jsme, že Karviná je krásné město a hlavně jedli, pili, hodovali, dobrou vůli spolu měli. Šest vipetů slavilo s námi, jen Moira musela zůstat doma, aby nerozptylovala zdejší psí pány. Doma jí dělali společnost mladí muži,  a tak měla o zábavu také postaráno. Bylo to moc fajn a pokud ještě  pořád platí přísloví - jak na Nový rok, tak po celý rok - tak jsme začali víc než dobře.

25.12.2008 Hodo-bóžové procházení po Valašsku - obrázek

25.12.2008 Hodo-bóžové procházení po Valašsku - obrázek

Na sklonku starého a nového roku, jsme s Beatkou od Ňufin podnikli zimní expedici kolem valašského Balatonu. Náročná trasa, zvláště těžká po nepřetržitém přejídání, nám trvala celou půlhodinu ! Na rozhraní Karolinky a Nového Hrozenkova se prohánělo pět vipetů. Ojedinělí chodci (slovy jeden) a pár obličejů za oknem vyhřátých domků, vidělo zřejmě poprvé v těchto končinách, tolik chrtů pohromadě. Řádně navlečení pejskové se vyřádili v čerstvě napadaném sněhu, který je ve Zlíně spíše vzácností. Ostatní fotky zimní atmosféry jsou v galerii.

Vánoční přání (christmas wish)

Vánoční přání (christmas wish)

Všem kamarádům, známým i náhodným návštěvníkům stránek přeji takové vánoční svátky, jaké si sami vysnili.
Pejskům přeji teplé pelíšky a plnou misku !

Všem ostatním zvířátkům přeji samozřejmě to samé !

13.12.2008 Šampion šampionů Bratislava (champion of all champion)

13.12.2008 Šampion šampionů Bratislava (champion of all champion)

Zuzka Mikušová se svojí vipetkou Angelinou v sobotu bodovala. Na plese "šampion šampionů"

se dostaly mezi osmičku nejlepších. Gratulujeme !

Jsou to kočky!

1.12.2008 Sandy snad už ve své kůži - obrázek

1.12.2008 Sandy snad už ve své kůži - obrázek

Včera byla Sendinka na dalším odběru krve. Netrpělivě jsem čekala, co mi dnes doktor řekne. Po delší době mě potěšil, protože krevní obraz se dostává do normálu a snad to tak už zůstane. Antibiotika má už jen na dva dny a další kontrolu až za měsíc. Co se týká diagnózy, tak není stoprocentní. Nejvíce příznaků však ukazuje na nějakou infekci s hnusným a nezapamatovatelným názvem, kterou s největší pravděpodobností získala od nějakého "hmyza" v Chorvatsku. Srdeční červivost, to ale není (naštěstí). Na tu se dá připravit, což samozřejmě děláme.

Můžete dělat co chcete, na všechno psa nenaočkujete.

nemocná Sendy - obrázek

nemocná Sendy - obrázek

Dnes 25.11. byla Sendy na kontrole. Ještě pořád to není úplně OK Dostala další dávku antibiotik, ale výsledky jsou o hodně lepší a velmi nadějné.

***************************************************************

Člověk, ať už rodič nebo majitel zvířete, si plně uvědomí význam běžně používaného přání „hodně zdraví“, až když ho začíná ztrácet. Naše Sendy se během pár dnů změnila k nepoznání. Ze zdravého a  veselého vipeta s úžasným apetitem, se proměnila ze dne na den ve smutnou fenku. Nežrala, nevítala nás se svým obrovským nasazením a pohybovala se jen velmi pomalu, a jen když musela.  A spala. Naštěstí se nepotvrdily hrůzostrašné diagnózy, nicméně ji nějaká protivná bakterie napadla ledviny. Asi něco pozřela, v dobré víře, že všechno se dá ochutnat, i když se pak ukáže, že to k jídlu nebylo. Dnes vypadá situace velmi nadějně. Ještě nemáme úplně vyhráno, ale je to první den, co se s chutí pustila do dietních granulí. Po využívání antibiotik se zopakují krevní testy, které ukáží, jak si Sendy v nerovném boji poradila.

Děkuji všem, kteří jsou s námi ve spojení, a kteří nám drží palce.

16.11.2008 teď už opravdu poslední trénink v Lednici - obrázek

16.11.2008 teď už opravdu poslední trénink v Lednici - obrázek

Uvolněná atmosféra a rychlý průběh tréninkových běhů. Takový byl poslední trénink na lednické dráze.  Premiérově si dráhu vyzkoušeli dlouhosrstí  vipeti  Gigolo Golden Nuggets a Clark Gable Beami Šahrak.  Oba jsou to vyběhaní coursingoví závodníci, a tak jim lovení návnady nečinilo potíže.  Malinký problém nastal ve startovních boxech, ale i s tím si poradili velmi rychle. A co bylo naprosto obdivuhodné, tak jejich spolehlivost. Když jim nezkušeným nováčkům, utekli vytrénovaní vipeti  o několik délek.  Nevzdali to a poctivě doběhli až do cíle. Jejich majitelka, Hanka Ježová, si nemohla přát více.

Poslední protažení kostrou před zimou si nenechali ujít ani Machovi s Myronem  a Maren, sourozenci to naší Moiry. Myron- Roneček si na konec sezóny vyzkoušel obávané společné běhy a šlo mu to víc jak dobře.  Na jaře se může s klidem pustit do plnění licenčních požadavků na dostihového psa.

Ostatní běhy jsme našim psům kombinovali tak rychle, že v podstatě nevím, jak naše holky obstály. Pamatuju si pouze poslední pětkový běh, kde Míša doběhla za druhým Aristem Full Speed Racingstar a první Kristyn Vlapan.


Navíc mě zajímaly i výkony nováčků, a vjemů bylo tolik, že jsem si  pouze v cíli odchytla svoje vipetky , aniž bych tušila, jaký byl přesný průběh jejich běhu. A to bylo asi to největší plus celého dne. Všichni spokojeni, psi vyběhaní a šťastní.

Všechny dobré pocity mi kazilo pomyšlení nad večerní návštěvou veterináře. Sendy, která zůstala doma, je nemocná a stále ještě není jasné, co se z toho vyklube. Poslední nástin diagnózy je infekční zánět  ledvin. Zítra jde na další odběr krve, takže snad budeme moudřejší během týdne. Ke svým třetím narozeninám si zasloužila lepší dárek :-(

A trocha nostalgie na konec. Když si vybavím všechny proběhlé a navštívené akce, tak bych chtěla poděkovat za existenci mnoha dobrých lidí. Těch které už nějaký pátek znám, a dalších, které jsem díky našim psům poznala. Převažují ti příjemní a přátelští, se kterými si vždycky máme co říct. Nemůžu je vyjmenovat, protože je jich naštěstí hodně a nerada bych na některé zapomněla. Už teď se těším, že se se všemi znovu potkám. Ať už v Čechách, na Moravě nebo na Slovensku. Díky !

9.11.2008 solorennen Marchegg - obrázek

9.11.2008 solorennen Marchegg - obrázek

Arachné Naděje snů - 8.místo
My Camelot Sandy Show - 9.místo
Moira Ayort Back - 6.místo
Assanta Yrtep - 1.místo

Máme za sebou poslední oficiální akci na dostihové dráze. Vipetky mi daly jasně najevo, že letos toho bylo už dost. Tahat je za mlhy a chladu z tepla !

Ráno jsme se s Hankou Vašíkovou prodíraly hustou mlhou k Marcheggu. Cesta byla neskutečně dlouhá, snad dvakrát delší než v létě. Vzadu spící vipetky a saluka Senta. Všechny jsme mínily vyrvat z teplého lůna auta a nemilosrdně je vyhnat na mokrou a studenou trávu. Hanka si myslela, že saluku ušetří a udělala proto hodně. Zapomněla očkovací průkaz, tréninkovou kartu, dostihový dres, nevzala si eura a oblékla se jako by byl srpen. Netušila však, že to nebude překážka pro akční a vybavené chrtaře. A zapomněla, že je v Marcheggu, kde se dá vyřešit všechno. Sentička si tak vyběhala první místo, bez ohledu na to, zda panička chtěla nebo nechtěla.
Vipeti se sešli jako vždy v hojném počtu.  10 fen a 4 psi v klasické kategorii, 3 štěňata, mladí a senioři. Chrty zastupoval ještě jeden greyhound, dva italáci a maďarský chrt, který nakonec neběžel ze zdravotních důvodů. Jinak běhala spousta jiných plemen, které u nás na dráze neuvidíte.
Solorennen sestává ze dvou sólových běhů. Časy se sečtou a vyhrává nějnižší součet. Moje tři holky šly hned za sebou, ale díky Hance a Matlovým od Gaii jsme nikoho příliš nezdržovali. Čas Moiry neodpovídal sestupné tendenci z minulých akcí a byl téměř shodný u obou běhu. 23:79 a 23:80. Sendy měla na této dráze také lepší dny a Arinku omlouvá před týdnem skončené hárání. Výsledek byl takovýto:

Dolce Vita Blue North
Kristyn Vlapan
Gaia Bohemia Snap Dog
Emmeline Isis Wind
Artemis z Arizejských niv
Moira Ayort Back
Artemis Black Arows
Arachné Naděje snů
My Camelot Sandy Show

a psi:

Balifail Ayron
Old Road's Ceasar
Ducati Blue North
Joey of Champ's Runners

Některým z nás pořád něco chybělo a nedali jsme pokoj, dokud jsme to nedostali. Usoudili jsme totiž, že by nám naši psi neodpustili, pokud by jsme jim nedali možnost, zabojovat si mezi sebou. Nemyslím tím psí zápasy, ale společný běh, který toho dne nebyl na programu. Majitelky od Emmeline zařídily jeden exhibiční běh, kterým jsme zakončili jak den, tak dostihovou sezónu. Všechno bylo vyřízeno velmi rychle, ani jsme se pořádně nevzpamatovali a čtyři fenky byly v cíli. V pořadí: Emmeline, Gaia, Moira a Artemis BA. Pak už jsme si jen počkali na vyhlášení a dekorování vítězů. Což byli toho dne všichni.
Odjížděli jsme téměř potmě a v duchu se těšili na jaro příštího roku. I když budeme všichni o rok starší !
PS: zapomněla jsem pochválit Sendy, která bez problémů probíhala sem a tam tunelem, který tu byl připravený pro agility. Jednou se k ní přidala i Arinka, od které bych to nečekala už vůbec. Takže přece jen nějaké úspěchy !

Podzimní nicnedělání - obrázek

Podzimní nicnedělání - obrázek

Nikam jsme nejeli, a tak jsme si krásný víkend užili doma a za humny.

Na fotce je vidět naše údolíčko ze stráně, na kterou chodíme "trénovat". Ostatní fotky jsem vložila do galerie nezařazené.

Pozvánka do Mladé Boleslavi - obrázek

Pozvánka do Mladé Boleslavi - obrázek

Mistrovství A.D.P. 2008
9. solo-racing A.D.P. 2008
Bonitace whippet, greyhoundTuto lákavou akci už letos nestihneme, tak snad příště...

Propozice ZDE

Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one