11.5.2008 trénink v Marcheggu

11.5.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

11.5.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

Marchegg je dráha, která by se měla zkusit. To jsem si řekla, když jsem prohlížela  stránky u lidí, kteří svým psům dopřávají  potěšení z honění návnady. Podle zpráv to nemělo být daleko a najít bychom to měli bez problémů. Chacha. To nás tedy neznáte. MY totiž zabloudíme všude. Těšit nás může pouze to, že manželé z Brna, kteří měli stejný nápad, přijeli ještě o půlhodiny později. Neměli totiž "přítele na telefonu", díky kterému jsme nakonec k cíli dorazily.
Náplastí za strasti nám byly ochotné lidské bytosti v podobě pořadatelů a slovenských překladatelů. Nevím kolik lidí tady zažilo slovenský komentář a povzbuzování do mikrofonu, když Hanka Vašíková v prvním běhu domlouvala saluce Assantě, že má běžet sama a ne sní !

Hned po příjezdu jsme byly zvědavé na úplně jinou návnadu, než jakou známe z drah zatím navštívených. Mě osobně se docela zamlouvá, ale já nebyla ta, co za ní měla běžet. Zcela uchlácholená výsledky Moiřina dosavadního vývoje ve společných bězích a Sendyninou spolehlivostí, nahlásila jsem obě holky do společných běhů. Však ony si poradí. Nebylo to tak růžové, jak jsem si to malovala. První společný běh byl obsazen Artemis Black Arrows, Amy Probaxon a naší Moirou. Vystartovala s menším zpožděním, ale rychle doháněla náskok. Za zatáčkou začala zpomalovat a dělat podivné přískoky. V zápětí, při dalším takovém přískoku byla sražena zpět, jako by byl přes dráhu nataženo lanko. Otočila se a běžela zpět ke mě. Při kontrole jsme zjistili, že má odřeninu na hrudníku a pruh zelené barvy z hrazení. Moira si to zřejmě, z nepochopitelných důvodů, chtěla zkrátit přes střední část. Zřejmě proto, že neviděla návnadu, která po dráze sviští hodně rychle a dost daleko před psy. Kdo za to může je celkem zřejmé. Naporvé to chtělo sólo, u kterého by zjistila za čím běží, a kde má nejlepší pozici. Trochu nás to rozhodilo a chvíli jsme i zvažovaly, že po odběhu ostatních fen odjedeme domů. Pak mě napadlo, že by to nebyl dobrý nápad, protože příště by to mohlo dopadnout stejně. Miška byla úplně v pořádku, jen trochu "rozhozená" a zmatená. Rozhodla jsem se to ještě zkusit.
Sendy jsem vypouštěla s obavami, které však nebyly na místě. Vyrazila s výrazem, ve kterém bylo - nevím kam běžím, hlavně že běžím. Na konci se ani nezastavila a kdybych ji nezavolala, tak tam běhá dodnes.
Druhý pokus u Moiry byl už lepší, ale chtělo to velmi individuální přístup. Z boxu sice vyrazila, ale podle očekávání se zastavila na stejném místě....a opět návrat za paničkou. Startér mě nasměroval na ruční vypuštění bez košíku a když profrčela návnada, tak jsem Míšu nechala vystartovat za ní. Trnula jsem co udělá. Bylo tam i mírné zpomalení, ale doběhla a konečně tu potvoru zakousla ! Zvažovala jsem možnost, že zůstaneme do konce a zkusíme to ještě jednou. A tak to i dopadlo. Vyjímečně jsem Míši naordinovala i třetí běh, který měl rozhodnout, jestli to zvládla nebo ne. Zvládla. Běh byl krásný, čistý a na to, že byl ten den už třetí, byl docela ucházející i čas : 24:53  To jsem si oddychla. Mám teď ovšem velké dilema. Chtěla jsem se zúčastnit dostihu, který se tu poběží 25.5. 2008 a teď si nejsem jistá, jestli je na to Moira připravená. Co myslíte ?
Druhý běh Sendy byl společný, z dalšími čtyřmi vipety, kteří ji moc šancí nedávali. V cílové rovince soupeře doběhla a už nebylo tak jisté, že bude nejpomalejší. Viděla jsem tři vipety v jedné lajně. Mezi nimi i Sendy s časem 24:59. Na jedné fotce, kterou jsem našla je vidět, že se neztratila.
Sentičku jsem na její druhý běh, po domluvě s paničkou, vypouštěla já. Co myslíte ? Běžela krásně celé kolo bez zaváhání. Hani, nedá se nic dělat, budeš si  nás muset s Petrem na tréninky vozit. Nevím proč Ti to dělá a asi nám to ani neřekne.
Odjížděly jsem hodně pozdě, ale hlavně spokojené, že se nic nestalo a že to všechno dobře dopadlo. Těšíme se příště na všechny slovenské kolegy a manžele s vipetkou Gaiou Bohemia Snap Dog. Krásně jí to šlo !

12.05.2008 22:23:03
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one