15.6.2008 Seilin memoriál - druhý pokus

15.6.2008 ještě jednou Seilin memoriál - obrázek

15.6.2008 ještě jednou Seilin memoriál - obrázek

Arachné Naděje snů - 1.místo - feny whippet, 1.místo v chrtích plemenech

My Camelot Sandy Show - 3.místo - feny whippet

Moira Ayort Back - pečlivě schovaná v autě

Na nedělní závod do Rudné pod Pradědem jsme vyrazili už v sobotu po poledni. Za prvé, protože jsme na zdejší dráze ještě nebyli a za druhé jsme nebyli ani na Pradědu ani pod Pradědem. Zamluvili jsme si tedy hotýlek přímo pod horou samotnou a za pomoci navigace, kterou jsme při této příležitosti vyzkoušeli, vyrazili na sever. Musím říct, že nebýt navigace, tak zvolíme trasu podle mapy a po cestách, které obvykle od města k městu vedou. Takto nás naše nová "spolucestující" protáhla po osamělých, malebných a zapomenutých zákoutích tohoto kraje, které bychom určitě jen tak nenavštívili.
Kromě Arinky, která byla řádně přihlášena na coursingový závod, jsme vzali i Sendy, která byla pro změnu řádně odhlášena. Nechyběla ani Moira, protože nejkritičtější období už měla za sebou a po dvou týdnech lenošení je nejvyšší čas dohnat ztracenou kondici. Polehoučku !
Hned po příjezdu a ubytování jsme vyrazili na zmiňovanou horu Praděd. Naštěstí už pominuly dopolední davy turistů, kteří tu zřejmě proudí v hojných počtech. Navíc ani nepřálo počasí, které místy vypadalo, že se vrátí k zimnímu. Holky byly téměř neustále na volno, za důsledného hlídání Sendy, která dokáže vyčuchat i v pustině jakékoliv zvířátko, a za zbuntování dvou ostatních fen se pak všechny svorně rozhodnou zvířátko chytit. Ať je jakékoliv velikosti, pohlaví, či zápachu. Na vrcholu byla už taková zima, že se vipetky roztřásly a dožadovaly se návratu zpět. Někam do tepla. Sendy zaujala jako první své oblíbené místo na polštáři a i ostatní holky si našly teplá hnízdečka, odkud už je nikdo nedostal.
Druhý den ráno jsme vyrazili vztříct coursingovému dobrodružství. Závodiště jsme nalezli docela snadno, ale docela nemile nás překvapila velikost dráhy. Za to byla"coursingovější", než ty, co jsme navštívili
doposud. Parkovali jsme přímo v areálu, ale už nebylo kde venčit, protože se na zbytku plochy běhalo. Na všudypřítomné koňské koblížky se dalo zvyknout záhy, jen jste je museli odstranit, aby byla kam dát deka. Moira zůstala pro jistotu ukryta v autě, abychom vyloučili změnu zájmu z řad u psích účastníků.
Někteří z přihlášených vipetů nedorazili, a tak jsme obnovili Sendynčinu účast. První běh byl ve složení Arachné a Benjamin. Další běh byl trojkový, za účasti Anetky České tůně, Cyrila od Hněvína a naší Sendy. Moc hezky se doplňovali. Finále bylo chvíli ohroženo začínajícím deštěm, který se nakonec nekonal. Naštěstí. Rozpis druhých běhů byl ve složení: Sendy, Cyril a Benjamin. Druhý běh spolu běžely holky Anetka a Arachné. Z mého pohledu Arinka něběžela špatně, ale první místo jsem nečekala. To, že se nakonec umístila jako nejlepší chrt, tak to už teprve ne. Naopak Sendy se běhy vyloženě nepovedly. Běhala zbrkle, pořád nemohla uvěřit, že už je konec dráhy a hledala, kde to bude pokračovat. V druhém kole udělala přemet, u terého jsem naštěstí ani nestihla zatajit dech, protože byla hned zpět na nohou a běžela dál. Na konci opět zběsile hledala pokračování, které se nekonalo.
Po fotografování, na jehož výsledky (pes Jíra) se moc těším, jsme se rozloučili se starými i novými známými a odjeli za kibicování naší nové spolucestující zpět domů.15.06.2008 20:55:54
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one