27.7.2008 trénink v Marcheggu

27.7.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

27.7.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

Nedělní trénink v Marcheggu bylo to nejlepší, co jsme mohly udělat. Složení osádky auta bylo stejné jak minulý týden v Ivance. Chlapi si udělali jiný program a vipetka Sendy ještě stále odpočívá.
Byla jsem zvědavá, jak se s dráhou popere Moira, které se minule nelíbila návnada a jak se bude běhat Arince a Ajnon, které dráhu viděly poprvé. Saluka Assanta se minule s oválem seznamovala také nesměle. Takže velké očekávání od psů, kteří mohou vymyslet úplně jinou variantu výsledku, než ten, který jste tipovali.
Po zkušenostech z minula jsme naordinovali všem fenám nejdříve sóloběhy. Musím říct, že jsme při přihlašování do tréninku nabyly minule ztracené sebevědomí. Samozřejmě i díky zdejšímu personálu, ochotnému a vstřícnému, šlo všechno hladce a plynule. Všechny feny se na první běh těšily a všechny ho bezchybně zaběhly, i když feny z  "Naděje snů" byly překvapeny, co to v cíli dohnaly. Dlouhá stříbrná krajta pro ně byla něco nového, i když naše Arinka byla z domu mírně připravena. Po minulém neúspěchu jsem totiž hned další den vyrobila z omezeného materiálu něco velmi podobného, co sviští po zdejší dráze. Hned v dalším běhu se feny do návnady s chutí zakously. Všechny kromě Assanty, která je známá svojí nechutí se k něčemu podobnému, okousanému od jiných psů vůbec přiblížit. Ne tak se toho dotknout. Stačí, že za tím běží.
Další dva běhy běžely Arinka a Moira s Benjamínem. Užili si to jak psi tak my, protože se  všichni snažili co jim nožky stačily. Moira stále ještě nezabírá jak na jaře, ale v posledním třetím běhu už bylo vidět, že se jí vrací  chuť do boje. Všem třem jsme se odvážili na konci sundat košíky, takže se chvilku přetahovali o zmiňovaného hada, kterého v cíli dostihli.
Malinko horší to bylo z s Ajnon a Assantou. Ajnon zřejmě situaci vyhodnotila tak, že je na běhání horko a když vyrazila z boxů s velkým štěkotem za návnadou, naznačila, že na zastrašení to bude stačit. Ať se zkusí ještě ukázat ! Zkusila a vše se znovu zopakovalo. Zlobné zahnání návnady za první zatáčku a dost. Paničku to přestalo bavit, a tak si Ajnon mohla jít odpočinout. Sentičku jsem vypouštěla já a taky mě nezklamala. Má totiž utkvělou představu, že máme málo pohybu. Tak jako jindy paničku, tak tentokrát mě prohnala po polovině dráhy. Když viděla že ji dobíhám, s radostí se znovu pustila za návnadou. Přemýšlela jsem, která cesta zpět bude pro mě kratší, ale chytře to vymyslel pán, co ovládá zajíce. Protáhl běh až na moji úroveň, což nečekala ani Senta a ni já. Takže si saluka zaběhla co měla, i když to mělo původně vymyšleno jinak. Navíc to má docela dobrý účinek k zafixovanému startu a cíli. Příště to určitě zopakujeme  i u ostatních psů záměrně.
Dalším novým zážitkem pro naše psy bylo skotačení uvnitř oválu během přestávky. Je to dobrá škola už vzhledem k množství plemen, která se tu schází. Teriéři, doga, kříženci, všichni možní chrti, podengové atd. atd. Naše Moira je "vysazená" na velká plemena a vyloženě ji iritovali podengové. Nevím proč, zřejmě si pamatuje na Carlose, od kterého má z mládí  jizvu na zadečku. :-))
Dívám se, že jsem se nějak rozepsala, ale je to tím, že se nám tam líbilo. Možná i víc než na některých dostihových kláních. Zkrátka sešlost lidi, kteří mají radost z nadšení svých psů a radost z příjemně prožitého dne, který já beru jako relax po pracovním týdnu. Dál už to komentovat nebudu, protože ten kdo ví o čem mluvím, si nenapsané domyslí.

28.07.2008 10:21:08
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one