3.8.2008 klubová výstava whippetů Olšany

3.8.2008 klubová výstava whippetů Olšany - obrázek

3.8.2008 klubová výstava whippetů Olšany - obrázek

Arachné Naděje snů - V3, třída otevřená
My Camelot Sandy Show - V- bez pořadí, třída otevřená
Moira Ayort Back - V1, CAC, mezitřída

Po dlouhé době jsme se vypravili se všemi vipetkami na výstavu.
Klubové výstavy vipetů jsme se poprvé zúčastnili v roce 2006 s Arinkou a Sendy. Tenkrát byl z výstavy nadšený i můj muž, což se nestává často. Bohužel si už nepamatuji jméno paní rozhodčí, ale moc se nám tenkrát  líbilo hlasité slovní ohodnocení každého pejska. Pokud se rozhodovalo o prvenství, tak nám rozhodčí vysvětlovala proč upřednostňuje jednoho psa před druhým. Na své si tehdy přišli jak začátečníci, tak náhodní přihlížející, které zaujal vyšší počet vipetích jedinců na jednom místě. Loňský ročník jsme vynechali a přijeli až letos. Atmosféra už nebyla taková, jakou jsem čekala, protože pan rozhodčí Guniš na sobě nedával znát ani nadšení, ani jiné emoce a pocity. O hlasitém hodnocení  jsme si mohli nechat jen zdát. Klubovka by mohla být komornější, ale rozhodčí je taky jen člověk. A jako takový má právo na svůj styl. Jelikož jsem měla v jedné třídě nahlášené 2 vipetky a jednu hned před nimi, uvítala jsem pomoc mladého nadějného handlera Honzy Malého. Náhodou  jsem si tak jeho mamince posteskla, že bych potřebovala pomocnou ruku do Olšan a slovo dalo slovo a Honzík jel s námi. Jeho služeb využili i pánečci Gaii Bohemia Snap Dog, která se vystavovala poprvé, a to ve třídě mladých. Až na to, že nezná výstavní vodítlo, tudíž se na začátku trošku dusila, se jí premiéra povedla. Dostala výbornou bez pořadí, což je vzhledem ke konkurenci devíti dalších fenek super výsledek. Naše holky dopadly taky skvěle. U Sendy jsem na neutrální výsledek zvyklá, je to jiný typ vipeta, než jaký se tady vystavuje. Největší zlobidlo byla malá Arachné, která si od začátku do konce myslela, že jsme přijeli běhat a hledala jakýkoliv záchytný bod, který by ji v tomto názoru podpořil. Například opodál stojící moped, třepotající se páska kolem výstavního kruhu, něco v dálce, atd.atd. Neustála chvíli na místě, o výstavním postoji ani nemluvím. Že dostala výbornou s pořadím tři, jsem se divila ještě dlouho poté. Honzíkovi se s Moirou a Sendy dařilo a já mu ještě jednou děkuji.
Na výstavu přijela spousta štěňátek a dorostu a všechna vypadala velmi nadějně a rozkošně. Některá si vůbec nepřipouštěla, že o něco jde a některá už v tomto věku oplývala výstavním talentem.
Tak taková byla výstava z mého pohledu a částečně i z pohledu vipetek. Akce s běháním je baví nepoměrně víc. Ani se jim nedivím.

03.08.2008 17:36:31
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one