30.08.2008 Mistrovství Slovenska - Ivanka pro Nitre

30.08.2008 Mistrovství Slovenska - Ivanka pro Nitre - obrázek

30.08.2008 Mistrovství Slovenska - Ivanka pro Nitre - obrázek

Arachné Naděje snů - zaučování mladých vipetů (společné běhy)
My Camelot Sandy Show - 3.místo ve finále "B"
Moira Ayort Back - 4.místo ve finále "A"

Všechny výsledky a fotky najdete na stránkách SDGZ.

Sobotní dostih v Ivance byl jiný než předchozí. První změnou byla neúčast některých pravidelných favoritů a favoritek z dostihového světa. Připravují se totiž na ME, které se příští týden běží ve Švýcarsku. Druhá změna, sešlo se tu o to víc mladých psů  a někteří o sobě dávají vědět hodně zřetelně.
Naše Moira si přijela opět nasbírat zkušenosti, tentokrát na písku.
Z jedenácti přihlášených fen dorazilo devět. Byly rozděleny do tří rozběhů. Z organizačních důvodů běžely feny jako první a Miška hned v prvním rozběhu s tetou Aurou BA a se sestřenicí   Beyonce Yellow Treatures. Byla hodně natěšená a vyrazila hned po otevření boxů. Vyhovuje ji totiž menší počet psů na startu, ale bude si muset zvyknout i na plně zabrané startovní boxy. Souboj se odehrával víceméně jen mezi Aurou a Moirou V jednu chvíli dokonce tetu Auru předběhla, ale pak jako by se zalekla nebo Aura zrychlila....není v mých silách vidět a správně posoudit vše, co vidím jen zdálky a neprofesionálním okem.  Důležité je, že bojovala a doběhla k návnadě hned po soupeřce. Postoupila tak do finále "A".  Sendy se to při nejlepší vůli nepodařilo. Ani se nedivím. Giny Bohemia Snap Dog a Ebira od Hněvína se předbíhají velmi těžko.
Arinka se pohybu dočkala po skončení všech rozběhů. Měla roli paní učitelky a zhostila se jí dokonale. Běhá velmi spolehlivě, nenapadá a dokáže ostatní psy pořádně rozhýbat, i když sama nakonec výhru přenechá jiným. Taková je Arachné ! Její žáci Iron, Quido a Gordon si počínali velmi dobře a Arinka jim píše jedničku s hvězdičkou !
Druhé finálové kolo začalo rozlosováním boxů. Moiře vylosovali box č.5. Je to pro ni daleko lepší pozice pro start, než z boxů vnitřních. Vyrazila docela brzy, což u ní nebývá zvykem. Sice se srazila se soupeřkou a později jí byla dráha malá i s Leylou Supersonic, ale žádný podstatný problém se tam neobjevil. Na Moiře bylo opět vidět, že se s počtem pěti dalších psů těžce vyrovnává. Nezbývá, než to trénovat. Snažila se, a k závěru bylo vidět, že by potřebovala dráhu o pár metrů delší . První dorazila Giny, za ní neuvěřitelná Ebira od Hněvína, třetí Aura BA, čtvrtá Moira. Za nimi pak Gaia Bohemia SD a Leyla. Poslední Leyla si tvrdě bránila návnadu před nesmělou Moirou, krerá chtěla ze zajíce alespoň chloupek.
Sendy si ve finále "B" zazávodila s Beyonce, Britnay a chlapákem Herem London's Fog. Skončila třetí a s vypětím svých ztracených sil. Bude chvíli trvat, než se dostane do své obvyklé kondice. Arinka si opět zopakovala vyučovací minutu - necelou ! a mohla být konečně spokojená.

Po skončení dostihů jsme neodjížděli hned domů, jak činíme vždycky. Přijali jsme pozvání od Partelových na prohlídku hradu Červený kameň, jeho zahrad a ukončení v podobě dobrého jídla v restauraci pod hradem. Neplánovaně i s hudbou, protože tu probíhala spousta svateb. Vipetky se proběhly ve zdejším Hyde parku s kámoškou Ebirou. Doufám, že jim předala něco se svých dostihových vychytávek. Je to opravdu exot, který má  téměř výhradně výstavní  předky a trénuje při procházkách u kočárku ! Stručně řečeno, někdo má talent od přírody, někdo si musí na úspěchu pořádně zapracovat. 
Celá poslední srpnová sobota se opět povedla. Jak počasím, tak vším ostatním. Těšíme se na příště.
30.08.2008 20:37:21
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one