31.08.2008 příjezd nové salučky k Vašíkům

31.08.2008 příjezd nové salučky k Vašíkům - obrázek

31.08.2008 příjezd nové salučky k Vašíkům - obrázek

Hanka Vašíková mi poslala zážitky z přebírání štěňátka, tak se o ně dělím. Zítra se jedu na prcka podívat a zkusíme celou smečku vyfotit. Na průvodní fotografii jsou obě sestry ještě spolu. Vpravo Vašíkovic holka, vlevo krémová spolucestující.


Jak jsme si jeli pro štěňátko

Od chvíle,co jsem si vynutila a vybrala další saluku, uteklo už hodně dní a nezadržitelně se přiblížil termín odběru. Bylo to domluveno na neděli 31.8. Je to už náš třetí pejsek, takže jsem si naivně myslela, že už mě nemůže nic překvapit a zaskočit. To jsem ovšem byla na velkém omylu,jak jsem měla později zjistit.

Vyjeli jsme v pět hodin ráno, jelikož Cheb je od nás opravdu dost daleko. Po cestě jsme přibrali ještě spolucestující Janu, která je majitelkou sestry naší Sentičky, Aischai.  Jana si jela pro sestřičku naší nové holčičky, takže jsme už dvakrát "po rodině"

Naše hafiny jely s námi, až na Janina pekiňáčka, který zůstal doma. Tak jsme ve složení já, Petr, Jana, Aischaia, Ajnon a Assanta vyjeli na cestu, plni optimismu.  Hlavně psí holky, které netušily, kam a proč jedou.

Po zhruba sedmihodinové cestě, která kupodivu docela utíkala jsme dorazili na místo určení do Hrozňatova u Chebu.  Jana už tady byla na návštěve, tak nás navigovala.  Bez její pomoci by nám cesta trvala určitě daleko déle, jelikož my jsme schopní se ztratit všude

Magenheimovi už nás čekali a s nimi i jejich smečka čítající dvě saluki a rhodéskou ridžbečku. Naše holky se hned vydaly na průzkum jejich zahrady, což domácí fenky snesly v pohodě. My lidi jsme se hned vrhli ke štěňátkům do jejich výběhu.  Samozřejmě, nejzlobivější bylo zrovna to naše, asi aby nám předvedlo, co nás čeká. Všechna štěňátka byla úžasná a trvalo nám dlouho, než jsme se od nich dokázali odtrhnout, abychom si dali kávu a popovídali o pejscích, štěňátkách a všem okolo nich. Mezitím si přijeli pro grizzle pejska také jeho noví majitelé, tak nás na povídání bylo ještě víc.

Po příjemně strávených asi dvou hodinách jsme vyřídili formality ohledně štěňátek, smlouvy, očkovací průkazy apod. Musím ještě podotknout, že výbavička, kterou jsme dostali ke štěňátkům, byla naprosto přepychová.

Tak nastal čas odjezdu a loučení Magenheimových se štěňátky.  Je jasné, že když osm týdnů s láskou pečujete o takové tvorečky, tak se vám s nimi těžko loučí.  Ale čas nás už tlačil, tak nezbylo než naložit štěňátka i s výbavičkami a vyjet.  Pokud cesta tam byla v pohodě, nazpět už to bylo trošku jinak. Štěňátka byla vyjukaná z nového prostředí a naše princezna se po chvíli jízdy poblinkala. Naštěstí mi Jana stihla podat hadr, takže to nadělení neskončilo na mém oblečení. Tohle se opakovalo ještě jednou.  Pak už štěnda na střídačku spinkala a zlobila. A to tak, že jedna vždy spala, druhá zlobila a obráceně, z čehož měla obrovskou radost hlavně Jana, která je měla vzadu na starosti. Nicméně jsme dorazili v pořádku domů, i když notně unaveni.  Jana to měla ještě hodinu cesty, ale taky přijela domů v pořádku i s oběma holkama.

Noc byla bezesná.  Senta,  uražená až na půdu,  sledovala každý krok malé.  Ta zase tesknila a spát se jí vůbec nechtělo, na rozdíl od nás.Musím ještě podotknout, že i když máme nový pelíšek od Valentových, tak všichni spinkají samozřejmě na posteli, jak už to u nás chodí. Nějak jsme to přežili a ráno, když páníček vstával do práce, vstávali všichni, i když někteří (já) nuceně.  Jelikož jsem si vzala týden "mateřskou" dovolenou, naivně jsem si myslela, že se trošku vyspím. Teď už si to nemyslím. Byli jsme zhýčkaní Arinkou a Sentičkou, které nebyly "tesknící" ani trošku.

Přes den už to bylo veselejší.  Senta projevila chvilkový zájem se s miminem honit, který ji,  po zjištění, že malá nestíhá, rychle přešel.  Arinka všechno zvládá se stoickým klidem nejstaršího ve smečce.  Tak uvidíme, jak se to bude dál vyvíjet.

01.09.2008 20:14:24
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one