7.9.2008 trénink v Marcheggu

7.9.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

7.9.2008 trénink v Marcheggu - obrázek

Představa promarněného víkendu bez pokecu se stejně postiženými lidmi a bez pohledu na vlnící se chrtí těla na dráze, je nepředstavitelná. Abychom něčemu takovému předešli, vyrazili jsme v neděli směr Marchegg.
Sestava jedoucí ze Zlína: Hanka a Hanka. Sestava jedoucí z Bratislavy: Zuzka a Zuzka. Samozřejmě se všemi vipety, salukami, manžely, synovci… Účast ostatních nebyla příliš početná a navíc převažovala chrtí plemena, takže POHODA. První tréninkový běh jsme sestavili z dovezených vipetích favoritů. Baldy, Arachné, Hero a Sandy. V tomto pořadí smečka doběhla do cíle a musím pochválit Arinku za její celodráhové snažení. Obyčejně se začne v polovině trati propadat a dávat přednost ostatním. Tentokrát bojovala do konce.
První sóloběh  patřil Moiře, která už zná jak povrch tak návnadu. Je to znát i na časech, které se stále snižují. Hned za ní jsem vyměnila vipety za saluku Sentu. Je čerstvě po hárání, a když jsem ji strkala do boxu, nebyla jsem si jistá i mou aktivní účastí na oválu. Vystartovala, u první zatáčky se přesvědčila jestli může pokračovat a vyrazila rychlostí tryskáče po travnatém koberci. V cíli jako obvykle minula návnadu, která nestojí za její pozornost, pokud se nehýbá.
Po přestávce s nezbytným občerstvením, jsme vymysleli ještě hromadnější běh. Moiru jsme přiřadili k předchozí sestavě a vybrali jí oblíbený krajní, vnější box.  Stále dokola tady omílám, že Miška potřebuje trénovat s větším počtem psů, aby si našla svoje místo. Celou dráhu toto místo opět hledala a zřejmě i některým spoluběžcům „vlezla“ do cesty. K mé radosti, ale doběhla do cíle první, s jejím zatím nejlepším čase na této dráze: 23:88 (předchozí sólo: 24:01).
Saluku Sentu si tentokrát vypouštěla její majitelka a byl do běh tzv. ukázkový. Jako kdyby chtěla Senta ukázat, že nebylo potřeba kupovat další salučí mládě, protože ona je všestranná a dokonalá.
Kdyby nás chtěl někdo nařknout  z trápení zvířat v horku tak vězte, že v Marcheggu bylo velmi příjemně. Pofukoval větřík a dokonce se začala i zatahovat obloha s příslibem osvěžujícího deště.
Cestou zpět dostala Arinka „za odměnu“ preventivní píchanec od pana doktora, který mívá v neděli večer službu. Tak jsme toho využili. Už téměř po tmě jsem seznamovali naše psí holky s novým přírůstkem u Vašíků. Je to opravdu super štěňátko, protože se vůbec nebálo a se všemi návštěvníky si chtělo hrát. Za to naše introvertka Moira nejdřív vrčela, pak štěně ignorovala a stála opodál s výrazem: pojďme pryč, tady není vůbec nic zajímavého k vidění. Pokusy o bližší seznámení nebyly úspěšné. Doufejme, že ji časem do smečky přijme. A zkusíme to hned 20.9. v Lednici, kde už malá saluka bude terorizovat široké okolí. Až ji poznáte, tak uvidíte !

07.09.2008 21:15:00
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one