8.6.2008 - tak jsme doma z Fažany

8.6.2008 - tak jsme doma z Fažany - obrázek

8.6.2008 - tak jsme doma z Fažany - obrázek

V sobotu večer se celá výprava, čítající čtyři vipetky, jednu saluku, dva řidiče, dvě krmičky a čtyři přejezené pánečky, vrátila zpět do Zlína. Celá neděle byla ve znamení jednoho velkého relaxu, i když se Sendy stavěla do pohotovosti  při sebemenším náznaku vycházky, či výjezdu ven.
Jak to celé výstižně popsat. Kdybych měla zvolit jedno slovo, tak by to byla POHODA. I když občas sprchlo, na náladě nám to neubralo. Vipetky se každodenně vyřádily na travnaté pláži, za zájmu severského (NL,D) obecenstva, které tu bylo se svými karavany. Pravda, vodu moc nevyhledávaly, takže když potřebovaly zchladit, byly odneseny do moře, aby se namočily cestou zpět. Saluka Senta - to bylo "iné" kafé. Do vody chodila ráda, a když se řádně vyběhala, tak se i s  nadšením cachtala v mělké vodě a plavala za pánečky. Jedenkrát možná i za mnou !
Záchranářského výcviku jsme se po loňských zkušenostech už nezúčastnili. Abychom pejsky seznámili s ostatními plemeny, chodili jsme na večerní kurzy. Bylo to zábavné a přitom poučné. Takový výcvik canisterapeutického psa, je možná na první pohled legrace, ale z 10-ti bodů jsme měli u poloviny veliké mezery. Známější byl pro nás nácvik předvádění psa na výstavě, kde jsme docela excelovali. Bohužel díky rozhodčí, vyhrála desátou skupinu fenka bernského salašnického psa. Známosti prostě fungují všude :-))
Stále jsme měli k dispozici i několik překážek na agility. Můj omezený potenciál vhodných psů se scvrknul na Sendy, která mi třetí den dala najevo, že tam nemusíme blbnout každý den. A po jednom večerním pokusu o zdolání prodlouženého tunelu, jsem ji téměř k smrti vyděsila svou přítomností na opačné straně. Víckrát už tam nevlezla.

Občas jsme unavené feny nechali v chatce odpočívat a vyrazili po okolí. Snímky jsou jak z Puly, tak z nádherné Rovinje a taky z Fažany. Tam jsem každý den vyráželi na skvělou zmrzku. Divím se, že jsme ji měli kam dát, protože Eva Rašovská vařila opět skvěle. Dnes, nad dnešním restauračním obědem,  jsem si na ni s obdivem a nostalgií opět vzpoměla.
Jediná Moira téměř celou dovolenou prospinkala v pelíšku pod slunečníkem nebo z pánečkem v posteli. Má chudinka "svoje dny", a tak byla bez nálady cokoliv podnikat. Jediným kladem je, že už má polovinu za sebou. Sendy, která se k ní pravidelně přidává, si letos dává načas. A to jsem ji odhlásila z coursingových závodů. Příroda si opravdu dělá co chce.

Celý týden rychle utekl. V pátek nám organizátoři ugrilovali úžasné ryby a chobotničky, takže jsme se, co se týká jídla, úplně dorazili. Škoda, že něco podobného neorganizují chrtaři. Na druhou stranu je fajn potkat i jiná plemena a jinak zaměřené pánečky, které normálně nevyhledáváme. Předané zkušenosti ostatních kynologů  jsou k nezaplacení !

08.06.2008 11:09:18
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one