9.8.2008 Mistrovství Moravy v coursingu

9.8.2008 Mistrovství Moravy  v coursingu - obrázek

9.8.2008 Mistrovství Moravy v coursingu - obrázek

Arachné Naděje snů - 2.místo. I.vicemistr Moravy 2008 
My Camelot Sandy Show - 1.místo, Mistr Moravy 2008, CACT
Moira Ayort Back - pro velký zájem jeden tréninkový běh

Pršelo celou cestu do Rudné. V Bruntále bylo najednou sucho a v Rudné pod Pradědem byla mokrá jen tráva po nočním dešti. Zajeli jsme autem na dráhu, kde se minule běhal závod. Auta stále přibývala, za chvíli to na dráze vypadalo jak parking u supermarketu. Nechápala jsem, kde povedou naviják. Příjemným překvapením byla dráha, která byla připravena hned vedle a  běžně po ní běhají koníci. Proto byly na trase i dvě přírodní překážky a bylo velmi zajímavé pozorovat, jak si s tím pejskové poradí.

Z pěti přihlášených vipetů přjely naše holky a zástupce silnějšího pohlaví- Biskvit Discobolos. Běželi všichni tři najednou a běželi úžasně. Krásně si předávali pozice a kdyby na konci byla živá návnada, tak by se o ní určitě spravedlivě podělili. Nejmladší Moira se taky chystala závodit, a proto jsem ji nemohla upřít alespoň tréninkový běh. Nejdřív jsem myslela jen na rovinku, ale když jsem viděla její nadšení, tak jsem podlehla celé trati. Moira vyrazila tak rychle, že chvíli běžela s návnadou v úrovni hlavy a chňapala po ní. Za druhou kladkou nezvládla zatáčku a rychlý přemet, kterým vyrovnala směr, skončil naštěstí bez následků. Ještě několikrát málem dostihla střapec, který ji však okamžitě přestal zajímat, jakmile se nehýbal. Byla spokojená. Do auta došla, aníž by na ní byla znát nějaká únava. Páneček myslel, že jsme se byli vyvenčit.

První kolo skončilo a za pár minut se spustil déšť. Netrval ani deset minut a vysvitlo pro změnu sluníčko. Když připočítám občasný nárazový vítr, tak to byl duben jak vyšitý. Snad jen sněhové vločky chyběly...

Holky dopadly skvěle, ale bylo to samozřejmě i počtem přihlášených vipetů. Sendy má slíbený titul CACT, jen co se potvrdí nový coursingový řád, který umožňuje získání ocenění už u třech psů jednoho plemene. V Rudné jsme potkali Zuzku s Tomem, kteří tady prezentovali všechno možné i nemožné pro pejskaře a jejich miláčky. Musím pořádně prostudovat jejich webové stránky, protože plánuji další a další novinky.

Příjemně unavení jsme odjížděli domů s jediným cílem. Rychle nabrat energii jídlem a spánkem na další akci, na kterou jsme jeli hned druhý den. Podobně uvažovala většina majitelů chrtů. Naplánovali si stejný víkendový maratón jako my.

09.08.2008 19:31:11
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one