1.-3.5.2009 náročný víkend aneb, co sis nadrobila, to si sněz !

1.-3.5.2009 náročný víkend - obrázek

1.-3.5.2009 náročný víkend - obrázek

Moira Ayort Back - 2.místo ve finále "B" (:-), dostih Lednický pohár
Arachné Naděje snů - 1.místo, coursing Česká Ves v Jeseníku, 2.místo ze všech chrtů
Arachné Naděje snů - 7.místo, Mistrovství Slovenska v coursingu Bratislava

Pátek 1.5. Do Lednice jsem se svezla s Vašíkovými a jejich třemi fenami. Sebou jsem měla jen Moiru, kterou jsem si patrně spletla se strojkem, který ráno natočím klíčkem a ona poběží. Což o to. Běžela. Ale už třetí týden za sebou. Neříkám, že jsme přišli o áčkové finále, ale Míša byla očividně unavená a bez šťávy. Je to poučení pro příště. Zřejmě jsem takovou lekci  potřebovala. Škoda jen, že jsem si to neodnesla sama.

Celkový dojem z nepříliš vydařeného závodu umocňovala hejna komárů, na kterou nepůsobily ani námi dovezené Offy ani jiné podobné repelenty. Dlouhé čekání na konec a tréninkové běhy vyčerpaly i Vašíkovy, takže po odběhnutí jedné rovinky a jednoho oválu saluček, jsme se unavení vydali zpět do Zlína. A to víkend teprve začínal.

Jelikož bývá všechno v rovnováze, tak i pátek v Lednici měl své světlé stránky. Byly v podobě všudypřítomnývh štěňátek, většinou po stejném taťkovi (Cassini BN). Matlovic Chariska je neuvěřitelný mazlíček, stejně jako Gaia, jejich první fenka. Jaký pán, takový pes! Navíc jsme potkali spoustu kamarádů a známých, i těch, které jsme už roky neviděli. A taky ty, co je všechny aktivity a radosti s vipetem teprve čekají (třeba Slobodovi ze Vsetína).

Sobota 2.5. Do České Vsi v Jeseníku jsme vyrazili z bodu „A“ (Zlín) zhruba ve stejném čase, jako Machovi z bodu „B“(Karviná). V bodu „C“ (Česká Ves) jsme byli po osmé hodině a zvědavě zírali, kde budou Myron s Arinkou dneska běhat. Ranč byl docela rozlehlý, koně kam se podíváš. A příjemná hospůdka se zahrádkou a příjemnou obsluhou.

Dozvěděli jsme se, že se poběží asi 300 metrů od epicentra, kam se dalo dojít pěknou rozcvičovací procházkou. Hlásilo se 5 běhů dopředu, takže jsme v klidu a v pohodě relaxovali a pak se postupně přesouvali ke startu. Několik vipetů nedorazilo, takže nakonec závodily tři fenky a čtyři  psi. Jeden vipet skládal licenci. MSC je většinou zastoupen nechrtími plemeny, ale v sobotu se chrtů objevilo podstatně víc. A to hlavně díky tomu, že se běžel nominační závod na ME. To se letos koná v ČR, takže by byla velká škoda, nechat si takovou zkušenost  ujít.

Arinka je v dobré kondici a podle mě zaběhla svým standardním způsobem. To znamená z chutí a nasazením. A s radostí jí vlastní. Líbila se i rozhodčím, takže konečný verdikt zněl 1. místo za vipetky a 2. místo za chrty.

Myron, brácha naší Moiry, si plnil první coursingovou licenci. Majitelé mu naplánovali dva sóloběhy, které odběhl naprosto vzorně a s přehledem. Když jsem viděla tu radost, s jakou honil směr měnící střapec, tak jsem si slíbila, že Moiře toto potěšení a příjemnou změnu stylu dopřeju také. Při nejbližší příležitosti.

Vzhledem k počtu účastníku se závod a vyhodnocení protáhlo do večerních hodin, takže domu do Zlína jsme dorazili po deváté hodině. Představa, že vstávám před čtvrtou hodinou mě natolik vykolejovala, že jsem spala jen tak na půl oka.

Neděle 3.5. Přesně v pět ráno jsem na parkovišti nabrala další Hanku, tentokrát se dvěma dlouhosrstými vipety a uháněly jsme směr Bratislava.  Mým psem, který měl být tento víkend další obětí sadismu, byla malá Arinka. Tak tak se vyspinkala z předešlého dne, a už jsme ji tahala na další závod. Obhajobou mi je pouze to, že k přihlášce na ME je potřeba doložit doklad o odběhnutí dvou závodů bez diskvalifikace, a to jsme splnili. I za cenu naprostého vysílení paničky i psů. Původně byla nahlášená i Moira, ale tu jsem odhlásila hned v pátek, po přijetí z Lednice. Naštěstí.

Přijely jsme chvíli před přejímkou, takže jsme se hezky rozložily za tribunou a v klidu obhlížely okolí, závodníky a probouzející se dostihovou dráhu. Na starosti (není to příliš výstižné slovo) jsme dostaly Baltazara YT, od Zuzky Biskupské, která v tu samou dobu  vystavovala v BB svého dalšího vipeta. Aby to bylo zajímavější, tak nám ho dovezla Zuzka Mikušová, která si na chvíli odběhla od štěňátek. Baltazar je poslušný a velmi vyrovnaný pes, kterého je radost hlídat, takže všechno proběhlo bez problémů.

Hanka Ježová se svými dlousrstými vipety čekala na premiéru na zdejší dráze. A myslím, že zvědavých lidí bylo víc. Oba běhy byly vyrovnané a ukázkové. Je jen škoda, že těchto psů neběhá víc. Hanka by velmi ráda viděla své psy běhat i s jinými soupeři. Clark a Gigolo se na řadu dostali až po klasických vipetech, tedy i po běhu naší Arinky. Ta v prvním kole nezvládla při nadbíhání terénní přechod z trávy na písek a pro pobavení obecenstva předvedla několik přemetů v písku. Chvilku ji přes prášící písek ani nebylo vidět Škoda, že to nikdo nezachytil ve foťáku. K návnadě ještě doběhla, ale otřesena z karambólu už do střapce nekousla. Písek měla úplně všude. V očích, v tlamě,  uších…..

Druhý běh byl už daleko lepší, ale bodovou ztrátu už nedohnala. Po vyhlášení ulehla do auta a spala a spala…a prospala i moje zastavení v Petržalce, kde jsem odevzdala výborně běžícího Baltazara a při té příležitosti se podívala na čerstvě narozená štěňátka v CHS London’s Fog. Dlouho do noci jsem měla ten obrázek malých drobečků před očima a začalo mi pomalu docházet, že to samé budu mít doma cca za 10 dnů. Já se tak těšííím!

Byl to hodně přeplněný víkend. Tak nabitý zážitky, že jednotlivé dojmy splývají a pro špatné zapomínám na dobré. A  naopak ! Snad si to už budu pamatovat.

04.05.2009 12:47:30
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one