19.04.2009 ARH Trophy Marchegg

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Moira Ayort Back - 1.místo , finále "B"
Arachné Naděje snů - 5. místo, solorennen

V této pokročilé jarní době jsme absolvovali  teprve první dostih letošní sezóny. Trénink proběhl tři týdny před ním, na té samé dráze a v dešti. Čekala jsem, jak se s tím Moira popere. Vzhledem k silné konkurenci, to nedopadlo nejhůře. Ale od začátku.

Na dráhu jsme jsme s Hankou Vašíkovou vyrážely před šestou ranní. Vzadu v autě smečka ve složení Moira, Arachné a Ajnon. Těhulka Sendy zůstala samozřejmě doma. V klídku zůstaly i obě salučí holky Senta a Zefira. Počasí – navzdory předpovědím bylo už druhý den ukázkové, a tak nic nebránilo prožití pohodového dne .

Tato neděle v Marcheggu patřila jen a jen chrtům, takže se začalo rozběhy whippetů – fen. Jelikož nejsem úplně ten správný dostihový nadšenec, tak marně vzpomínám, s kým běžela Moira v rozbězích. Ale co vím určitě je to, že mohla při dobré vůli běžet lépe.  Zaběhnuté časy  byly  o dost horší, než na podzim minulého roku. Pozdě startovala, zpomalovala, jako by ani nechtěla vyniknout, nedejbože někoho vést. Teprve za druhou zatáčkou se vždycky vzpamatuje a začne se více zajímat o to, kdo bude první u návnady. Na marcheggských stránkách si snad průběh oživím, ale zatím jen: první rozběh - Moira třetí ze třech. Druhý rozběh - Moira třetí ze čtyř. Výsledné časy byly takové jaké byly, a tak jsme s „přehledem postoupily“ do finále „B“. Teprve tam Moira ukázala, že umí bojovat, ale musí i trošku chtít a musí být patřičně rozhýbaná. Tím myslím ty dva lážo-plážo rozběhy před tím. Ale první místo v béčku je pro nás dobrý výsledek!

Arachné byla přihlášena na sóloběhy a pomáhala při plnění jedné licence. Panička prokázala zase svoji roztržitost a dvakrát byla nepřipravená a překvapená Arinka odnesena přímo od auta do startovního boxu, se slovy „čůrat budeš až potom“! Zkušená Arinka naštěstí moje nešetrné zacházení ustála, ale já už budu  zřejmě na další dráze zapsaná jako brzda plynulého chodu dostihů. Arinka skončila v sólíčkách poslední, ale dostaly jsme tolik dárků, že jsme se cítily téměř vítězně.

Jelikož my ve Zlíně nejsme žádná béčka, tak se druhá Hanka postarala i o humornou vsuvku. Při plánovaném sóloběhu se Ajnon (ráno násilně vytažená z peřin) rozhodla, že dá paničce s konečnou platností najevo, co si myslí o jejím dostihovém snažení. Když projela návnada, tak se tvářila, že je na dráze poprvé v životě. Dobře…..takže ještě jednou. Ajnon je nachystána vedle boxů, aby náhodou nepřehlédla svištící návnadu a všichni napjatě čekáme, co se stane teď. Ajnon vybíhá šílenou rychlostí a s zuřivým štěkotem za vetřelcem. Vetřelec zmizel za první zatáčkou a vypadá  to,  že už dostal za vyučenou a hned tak se nevrátí. A o to přeci jde!  Nebo NE ?!

Celá neděle byla opět nejen o vyžití našich psů na dráze, ale také o setkání s přáteli a známými. Umocněno krásným počasím to nemělo chybu. Jsme rádi za každý, takto prožitý den, takže naviděnou někde příště !

 Finále „A“                                                          Finále „B“

1.Dolce Vita Blue North                                   1. Moira Ayort Back

2.Anemona Balifail                                           2. Grande Tequila TT

3.Finta TT                                                           3. Buggati Step Inventum

4.Giny BSD                                                         4. Antiopa z Arizejských niv

5.Emmeline Isis Wind                                      

6.Barchetta Spitfire Moravia


Fotka je z alba GINY BSP

20.04.2009 09:15:28
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one