19.-20.9.2009 "O Českou korunu V" (Beauty & Performance)

19.-20.9.2009 "O Českou korunu V" (Beauty and performance) - obrázek

19.-20.9.2009 "O Českou korunu V" (Beauty and performance) - obrázek

sobota - výstava ADP, třída otevřená, 10 fen

Arachné naděje snů - V (výborná bez pořadí)
My Camelot Sandy Show - V4
Moira Ayort Back - V (výborná bez pořadí)


neděle - coursing ADP, 12 fen

Arachné Naděje snů - 4.místo
My Camelot Sandy Show - 6.místo
Moira Ayort Back - 1.místo, mistr Čech,  CACT, vícešampion pro krásu a výkon

Fotky a výsledky najdete u vipetů ze Studánky a brzy i na stránkách KCHADP .

Fotky z vlastní dílny TADY.

Na další dvoudenní klubovou akci pod názvem Krása a výkon jsme se vydali do Chlumce nad Cidlinou.  Do zamluvené chatky v kempu jsme vyrazili už v pátek po poledni, tedy asi 12 hodin po příjezdu z dovolené. Není nad nabitý program, kdy nemáte čas ani vybalit a uklidit kufry !

Bylo nahlášeno krásné počasí na celý víkend a vipetky se očividně těšily, co se bude dít. V sobotu jsem jim jejich radostné očekávání pokazila návštěvou výstavního kruhu. Klubová výstava pouze pro whippety a grejhaundy však byla velmi příjemným relaxem, umocněným dobrými výsledky našich fen. Také byla obohacena o příjemnou a vstřícnou partu lidí, které jsem do té doby znala víceméně jen z jejich webových stránek a příležitostných e-mailů. Krásné prostředí zámeckého parku celkový dojem  jen vylepšilo.

Jelikož jsem měla tři feny v jedné třídě, musela jsem hned ráno zahájit pátrací akci na handlery. Spousta vystavujících má samozřejmě více psů, takže najít někoho, kdo nevystavoval několik psů sobě nebo někomu jinému byl docela oříšek. Nakonec jsem našla dvě handlerky, kterým chci znovu poděkovat za vstřícnost a perfektní předvedení v rámci ochoty naší Moiry a Arinky. Mišku perfektně předvedla Johana, kterou můžete potkat většinou s barzoji a mladým žíhaným grejem ( a taky s mladým mužem ). Arinku, která je výstavně velmi nevyzpytatelná vystavovala něžnější část rodiny Jelínkovy (whippeti Nereus AB a Quo Status AB). S neposednou Arachné se paní probojovala až do užší pětky, ze které se vybíraly 4 nejlepší. Považuji to za velký úspěch a ještě jednou za předvedení děkuji ! Sendy, která se k vystavování staví velmi negativně tentokrát stála jak přibitá.

Vystavování pokračovalo netradičními soutěžemi o nejlepší hlavu, pohyb, barvu….a tak jsme nikam nespěchali a užívali si podívanou na vipety a greje a také společnost jejich majitelů.

Domů - na chatu u rybníka, jsme příliš nespěchali. Při projíždění vesniček jsme nakonec zjistili, že bydlíme v úplně jiném kempu, než jsme si objednali. Když jsme k domnělému zařízení přijeli, zavolali jsme na číslo telefonu, které bylo na recepci, že už jsme tady. Přijel chlap na kole, dal nám klíče a bylo. Chata vypadala malinko jinak a i okolí bylo jiné než na obrázku z internetu, ale po tom jsme už nepátrali. Jak je vidět, stát se může všechno.

Druhý den nás čekal coursingový závod, který jsem vipetkám slibovala  už od pátku . Areál Amerika sliboval úžasné zážitky a den měl všechny předpoklady pro super závody. Člověk míní a technika mění, takže se vystřídaly tři navijáky a několik obsluh . Emoce šly za sebou přesně v tom pořadí jak je známe. Nakonec vše víceméně zdárně skončilo za pomoci pečeného skopového a jiných pochutin, které se tu podávaly. Vipeti naštěstí běželi jako první (skoro), kdy ještě všechno fungovalo. Bohužel to prvním kolem i skončilo. Moira dopadla jak nejlíp mohla. Sendy se sparingpartnerkou Jalee doplatily na špatně taženou návnadu a podle toho vypadalo i umístění. Arinka měla silnou soupeřku, které nestačila i díky třítýdenní absenci jakéhokoliv tréninku. Bouli na zádech, po napadení borderky má ještě pořád. Ale nestěžuju si, byly všechny dobré a doběhly bez zranění, až na mírně pořezaný polštářek u Sendy.

Už mi bylo několikrát řečeno, že akce, na kterých jsem byla a o kterých píšu, nejsou tak pohodové jak je popisuju. Mám naštěstí rychlou regenerační schopnost, díky které si po jedno-až dvoudenním oddychu  nějaké nedostatky  nepřipouštím.  A pamatuji si pouze to lepší. Navíc se přiznávám , že je velmi přímá úměra mezi výsledky našich vipetek a případných problémů a negativních zážitků. Kdyby to bylo až tak hrozné, tak už mě tam nikdo neuvidí !

20.09.2009 22:14:17
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one