29.08.2009 - Mistrovství Slovenska - dostih v Ivanke pri Nitre (Slovak Championship - race)

Nový příspěvek - obrázek

Nový příspěvek - obrázek

Moira Ayort Back - 5. místo ve finále "A"
Arachné Naděje snů - 2. místo ve finále "B"
My Camelot Sandy Show - 4. místo ve finále "B"

Výsledky jednotlivých běhů na stránkách SDGZ.

Jak už se pomalu stává pravidlem, začínám přehledem počasí . Opět byl nahlášen déšť a tentokrát předpověď i vyšla. Na slovenské dálnici, směr Trenčín – Nitra se spustil takový liják, že stěrače nestačily stírat a místy, když jsem vjeli do kaluže, tak to vypadalo, že už nejedeme autem, ale lodí. Statečně, bez náznaků otočky o 180 stupňů, jsme dorazili do Ivanky.  Nemalá účast závodníků potvrdila, že toho, kdo propadl dostihové a coursingové vášni, nezastaví vůbec nic. Dráha v Ivance je navíc písková, takže nějaký déšť tady nehrál podstatnou roli.

Arinka byla, jako u posledního dostihu, přihlášena jen na trénink.  Dostih si měly zaběhnout jen Moira a Sendy. Nakonec přece jen dvě fenky nedorazily, a tak naše Arachné zaskočila coby náhradnice. A to docela úspěšně.

První rozběh whippetů fen zahájila Arinka ve čtveřici. Doběhla třetí a podle očekávání „postoupila“ do finále „B“. V druhém rozběhu běžela Moira s dalšími dvěma fenami a podařilo se jí i přesvědčivě vyhrát a postoupit do áčka. Jako poslední, po 11 měsících absence na dostihové dráze se na rozběh těšila Sendy. Nejenom, že měla hodně silné soupeřky, ale ani kondice  s  mírnou nadváhou ji nedovolily přiblížit se k vítězné trojce. Další adeptka do finále „B“.

V mezičasu jsme se všichni převlékali do náhradního a pokud možno suchého oblečení. Někteří, nevěříc takovému zlomu počasí, horečně sháněli cokoli, co by je od všudypřítomného mokra oddělilo. Nikomu to však neubralo na dobré náladě a pod deštníky jsme se věnovali konverzaci a seznamování s nováčky, kteří se přijeli podívat a otestovat mokrý písek.

Finále začalo po nezbytně nutné přestávce. Moira nastoupila do silné a těžké sestavy a já si netroufala odhadnout, jak velké má šance. Také to byl její první dostih po dvouměsíčních coursingových prázdninách. Po startu  vyrazila na vnější  stranu dráhy, jak je jejím zvykem. Podcenila těžký mokrý terén a její plán, který spočívá v závěrečném sprintu ji moc nevyšel. Ten den měly daleko horší časy i hvězdy zdejší dráhy, a tak se v cílové rovině už na lepší, jak páté místo nedostala. Do cíle dorazily všechny obalené písčitým bahnem. Nejenom že byly mokré od deště, ještě jsme všechny závodnice osprchovali hadicí. Co na to liga pro ochranu zvířat ? Těžko říct.

Arinka se Sendy běžely finále „B“ spolu a ještě se třemi dalšími fenkami. První rychlá fena  ostatním utekla a tak se naše malá Arinka chopila příležitosti a dala se do boje o svoje malé vítězství. Bylo to sice jen o psí chlup, ale doběhla druhá, čímž mě naprosto odzbrojila. Já se to vlastně dozvěděla až při vyhlašování, takže to bylo o to větší překvapení. Sendy  byla nakonec  předposlední, což byl při její současné váze docela úctyhodný výkon.  Byla ale nadmíru spokojená.

Pak už jsme dlouho nečekali a vyrazili zpět k domovu. I proto, abychom se v autě usušili. Neděli jsme věnovali odpočinku. Na pondělní procházce Arinku bohužel napadla border kolie. Nejdřív to vypadalo jenom na jeden malý kousanec.  Ten se už zahojil. Horší je ale pohmoždění hřbetu, který ji vzteklá fena pěkně zvalchovala. Záda má celá napuchlá  a citlivá na dotek, takže na plánovaný a zaplacený CACILový coursing ve  Slovinsku nepojede. Byla naše želízko v ohni, teď bude bobek odpočívat doma. Pak si něco naplánujte.

29.08.2009 21:06:30
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one