12.6.2010 - CACIL Świerklaniec, coursing Polsko

12.6.2010 - CACIL Świerklaniec, coursing Polsko - obrázek

12.6.2010 - CACIL Świerklaniec, coursing Polsko - obrázek

Moira Ayort Back - 1. místo (377b)
My Camelot Sandy Show - 3. místo (362b)
Icy Flower BSD - skok plavný do bahnité říčky

Výsledky všech závodníků TADY


Fotku jsem si vypůjčila od Minori ad Majus (autor galerie Magoral), na které jsou závodníci  moc hezky zachycení. Dovolila jsem si některé jejich fotky přidat i na naše rajče.

Coursingový závod probíhal v krásném postředí Świerklanieckého parku a za příšerného horka. Závodili afgháni, azawaci, spousta polských chrtů, saluki a whippeti. 
Whippeti běhali v kategorii sprinter - 3, junior - 2, psi standard - 8, feny standard - 11. Potěšilo mě nejen vítězství naší Moiry, ale i zasloužené třetí místo Sendy, které se běhy tentokrát opravdu povedly. I když to zase odnesl dráp na levé přední noze.
****************************************************************

Musím se přiznat, že jsem do Polska jela s určitými obavami.  Asi jako pokaždé, když jedu někam poprvé. Abych nemusela vstávat někdy po půlnoci, využila jsem pohostinství rodiny Machů v Karviné. V pátek jsem s tříčlennou smečkou obsadila Denisčin dům  a mohla jsem se tak v pohodě vyspat na následující náročný den. Denisa do závodu přihlásila Myrona a na licenční běhy Fejzíka, syna závodící Sendy. Po dlouhé době jsem využila služeb navigace a musím říct, že jsme se místy pěkně chytly ! Ale nakonec jsem ji musela i kajícně poděkovat.

Už jsem vzpomínala, že místo konání bylo moc příjemné. Rozlehlý park, kterého organizátoři využili se vším všudy. Kempovali jsme ve stínu vysokých dubů, o kousek dál protékala říčka, ve které se psi mohli osvěžit. Samotná dráha byla poměrně náročná.  Vedla nejenom po  travnaté ploše, ale i mezi stromy, keři, kupkami sena. Většině psů daly nečekané zlomy zabrat,. Chvílemi se jim střapec ztrácel v porostu a vynořil se jinde, než čekali. Celá dráha byla zakončena stometrovou rovinkou, která prověřila kondici všech závodníků. Moira u obou běhů projevila v tom horku kondici až neuvěřitelnou. Její konečný zákus se vyvinul v opravdové ulovení kořisti. Jakmile ji zakousne, zalehne ji a nekompromisně hlídá. Fenka v druhém běhu se neměla šanci ani přiblížit. Způsob lovu se líbil i rozhodčím, a tak Miška po prvním kole obdržela nejvyšší počet bodů – 189. V druhém kole dostala jen o jeden bodík méně, takže ji to vyšlo na krásné první místo. Sendy se tentokrát rozhodla taky zdárně reprezentovat a na její styl ,tank předělaný na formuli 1, se bylo tentokrát radost dívat.  Stejně jako Moira, daleko předběhla svoje soupeřky, aby v cíli předvedla svůj vítězný tanec s návnadou. Na rozdíl od Moiry ji nezalehne, ale i s náhubkem ji vezme do zubů, poskakuje, běhá dokolečka a staví se na zadní. Po prvním kole měla s další polskou fenkou druhý nejvyšší počet bodů. Druhý běh už asi nebyl tak podařený, ale i tak získala krásné třetí místo.

Celý průběh závodu byl velmi plynulý a bez technických závad. Druhé odpolední kolo probíhalo takovou rychlostí, že se někteří ani nestačili vyvenčit. Využila jsem i služeb veterináře, který se postaral o Sendy, která si opět poranila lůžko u drápu. Všichni byli milí a starostliví. I když Denisa by možná trošku protestovala. Chtěla, aby si Fejzík zaběhl licenci a musela kvůli tomu vyplnit asi 5 papírů, absolvovat měření a neustále někoho hledat. Odměnou jí však byla splněná licence, se vším všudy.  Český whippet, s rakouskou tréninkovou kartou (z Marcheggu), si splnil licenci v Polsku. Jen asi nebude platit u nás. Nevadííí.

Jak si vedla Denisa se svými závodníky, si můžete přečíst tady.

Poslední, koho nemohu nevzpomenout je opět Icy. Je to úžasná společnice, která nezkazí žádnou srandu a pro pobavení udělá cokoliv. V řece nejdřív pěkně hopsala  a chytala klacíky, aby si vzápětí mohla šílenou rychlostí na trávě odstředit kožíšek. O kus dál už říčka nebyla tak čirá a na březích byl žabinec s rákosím a pěkným černým bahnem. V rámci svých šílených koleček se najednou rozhodla skočit za tu vysokou trávu (rákosí) a už jsme slyšeli jen „žbluňk“. Za chvilku skočila zase zpět, samozřejmě obalená černým bahýnkem. A radost z toho měla převelikou.

Hezký výlet, krásné a potěšující výsledky, milá společnost. Tak by to mohlo vypadat co nejčastěji.

13.06.2010 07:50:39
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one