16.5.2010 - Misrovství Moravy, B, CACT coursing

16.5.2010 - Misrovství Moravy, B, CACT coursing - obrázek

16.5.2010 - Misrovství Moravy, B, CACT coursing - obrázek

Moira Ayort Back   - 1.místo, mistr Moravy, CACT, celkové 2.místo ze závodících chrtů - fen
Myron Ayort Back - 4.místoMám osvědčený recept, jak čelit blbému počasí. Navzdory všem předpovědím a neveselému pohledu z okna vyrazit ven ! Na neděli všichni vyhrožovali deštěm, a taky že řádně pršelo. Pršelo ve Zlíně, lilo v Přerově a v Olomouci. U Mohelnice už bylo sucho a v Zábřehu, kde jsme vyzvedávali Denisu s Fejzíkem a Myronem z vlaku, už také nepršelo. A světe div se, nepršelo ani v Hynčicích pod Sušinou. Jinak také v místě coursingového závodu pořádaného Českým psem - Mistrovství Moravy. Počasí sice připomínalo konec listopadu, ale zázemí auta a hospůdky u sjezdovky nám studené a větrné počasí vynahrazovalo. Z našich fenek závodila jen Moira, ostatní dvě vipetky si léčí zranění z minulých týdnů. Společnost nám dělala i malá Icy, která si zvyká na nekonečné harcování autem, čekání až příjdem na řadu, a vůbec na všechno, co k závodům patří.

V neděli běhali jen chrti, s výjimkou několika jiných plemen, které si přijely odběhat licenci. Vipetů nebylo moc, ale přijeli téměř všichni přihlášení. Zima nezima. Déšť nedéšť.

První kolo proběhlo plynule a bez technických problémů. Moira běžela s bráchou Myronem a byl to běh takzvaný rodinný. Dali do toho vše a běželi krásně na členité a kopcovité trati. Na konci však Roneček gentlemansky přenechal zákus sestřičce Moiře. Do střapečku ďobnul jen aby se neřeklo a vynahradil si to, až když zvedající vítr návnadu znovu rozhýbal. Do licenčního sóloběhu byl přihlášen i Fejzík (About Face Valentine Dogs), který celé první kolo uzavíral. Se zatajeným dechem jsem sledovala, jak mlaďoch obstojí ve své první a hned licenční zkoušce. Zatím běhal jen rovinky na dostihové dráze a v parku trénuje coursingové umění na  drobné zvěří. Genetika však nezklamala a potomek Sandy a Hera běžel tak krásně, že by se za výkon nemusel stydět ani ostřílený profík.

Ovšem z dráhy už Denisa a všichni ostatní odcházeli za silného vichru a drobného, ale urputného deště.  Starousedlíci předpovídali, že když v těchto končinách začne pršet, je zbytečné čekat, že to přestane. První kolo bylo odběháno a pořadatelé rozhodli závod podle regulí ukončit. Vyhlašování probíhalo v teplé hospůdce a o půl třetí jsme už vyjížděli směr domov. V Zábřehu, kde sice byly kaluže, ale opět nepršelo,  jsme doprovodila Denisu a její cestovní vipety na vlak. Na minutu přesně. Tak tak , že jsem vyskočila z vlaku. Za Mohelnicí jsme vjeli do známého nechutného mokra kam se podíváš a beze změny klimatu dojeli až do Zlína. Ujeli jsme upršené neděli a to je to hlavní !

17.05.2010 08:09:13
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one