28.-30.5.2010 Krása a výkon Přívrat

28.-30.5.2010 Krása  a výkon Přívrat - obrázek

28.-30.5.2010 Krása a výkon Přívrat - obrázek

My Camelot Sandy Show - 2.místo, resCACT
Moira Ayort Back - 1.místo, CACT


....schválně ! Kolik vipetek je v pelíšku ? (aneb co dokáže únava)

Ostatní fotky na našem Rajčeti. Naprosto úžasná galérka je u Němcových od Zulinky. Zachycují atmosféru dne, stav počasí a bohužel i moje šílené grimasy, včetně koulení očima a podobně !
Moc hezké fotky mají Slobodovi. Přesně vyjadřují vipetí (i salučí) oblibu ve spánku a odpočívání v různých polohách. Ale taky zálibu v řádění a v loudění dobrot !

Prodloužený víkend na Přívratu jsme plánovali už dlouho dopředu. Všechno jsme zamluvili a různě organizovali. To, že se původní dvoudenní akce Krása a výkon smrskla do jedné události – coursingu, a k tomu ještě úplně na jiném místě, už tak bývá.

12 psů a 10 lidí se velmi pohodlně vešlo do penzionu s obrovským společným prostorem a 4 pokoji, které měly veškeré parametry civilizovaného života i se psy.

Popis všech aktivit by byl velmi zdlouhavý a pro nezúčastněné snad i nudný. Jisté je, že od pátku jsme hlavně jedli, pili, venčili psy, povídali si o psech a taky řešili politiku, protože se náš pobyt kryl s volbami. Těch jsme se samozřejmě jako zodpovědní voliči i zúčastnili. Až na ty, co si zapomněli vyřídit voličský průkaz !

V sobotu, za nádherného počasí jsme všichni vyrazili na hasičskou slavnost, kde jsme užasle, ale nadšeně zírali a povzbuzovali místní sbor v soutěži o nejrychleji nataženou hadici. Mezitím Luděk (můj muž) v penzionu hlídal všech 12 chrtů a tvrdí, že byli hodní a poslušní jak beránci. To snad ani neměl říkat, protože zatím máme doma jenom 4 vipety !

V neděli jsme se probudili do zamračeného rána, které se změnilo v upršené dopoledne. Místo konání coursingového závodu bylo na velmi hezkém místě zvaném Kozlov. Zázemí bylo úplně špičkové vzhledem k počasí. Něco mezi klubovnou a hospodou nám bylo celý den k dispozici, a tak jsme mohli pospolu vyčkávat, až na nás přijde řada. Vytrvale a docela hustě pršelo, na co si už pomalu začínáme zvykat. Dráha byla hodně náročná. Hlavně z hlediska terénu, protože tráva byla docela vysoká a mokrá, zajíc schlíplý, koleje od motorek sakra hluboké a blátivé. Technika k vůli počasí selhávala, "faktor psí" byl také přítomen.... no co dodat. Výhodou  byly vysoké nohy, což vipeti nemají a tak se nadbíhalo, vzápětí bloudilo a tak podobně. První a druhé místo mých fen je v tomto případě spíše šťastná shoda náhod a shovívavost rozhodčích, než úspěch. Třetí soutěžící fenka pro zranění  v průběhu závodu odstoupila. O něco lépe si vedli vipeti psi, kteří běželi trojkový běh a možná i v tomto počtu se jim návnada hledala o něco lépe. Malým zázrakem je skutečnost, že se závod jednokolově odběhl, protože to z rána vypadalo dost beznadějně. Kupodivu se všichni rozhodli uplakané počasí ignorovat a nálada – alespoň v mém okolí - byla víc než rozverná. Pokud se podíváte na fotky, tak z některých dětinská radost přímo vyzařuje. Někteří z nás odjížděli z Kozlova přímo domů, jiní, včetně mě jeli zpět do penzionu sbalit manžela a zbytek psů a alou k domovu ! Ani se mi moc nechtělo. Klidně bych tam ještě pár dnů vydržela. Tak zase za rok !


30.05.2010 23:10:28
Hana Valentová
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one