Archiv 2012

Webové stránka valentinedogs.wbs.cz  již není funkční ! Nadále se všechny aktuality, včetně života našich štěňat budou objevovat tady... (the life of puppies HERE)
PF2013.jpg
Hodně štěstí a zdraví v novém roce 2013 přeji všem přátelům
a majitelům štěňat Valentine Dogs !
24.11.2012 seminář dogdance Březolupy - obrázek

24.11.2012 seminář dogdance Březolupy - obrázek

Dogdance - psí sport, aktivita, která doposud nebyla v seznamu našich plánovaných činností. Dílem náhody a dílem inspirace v podobě emailu Evy Rajnochové se však asi stane vítanou a zajímavou vsuvkou do neběhacího období. Nemáme cíl stát se mistry, ale chceme zvládnout alespoň základy. Efa, kterého jsem si ze smečky vybrala, nezklamal. Krásně spolupracoval a myslím, že ho to baví stejně jako mě. Zatím mám jen plnou hlavu zajímavých informací a začátečnického nadšení. Za jeden (opravdu dlouhý) den jsme si odvezli základní dovednosti, které budem už jen pilovat.

Instruktorkami byly Kateřina Veinlichová a Vanda Gregorová (3. místo na MS v dogdancingu 2012 !).

foto  - syvka
16.11.2012 zveřejnění coursingového vítěze ČR 2012 - obrázek

16.11.2012 zveřejnění coursingového vítěze ČR 2012 - obrázek

Icy Flower BSD - 4 pl.
Moira Ayort Back - 9.pl

Podmínky:
chrt musí získat body alespoň ze 3 coursingů, počítá se 6 nejlepších umístění.

Letos jsme coursing v ČR nezanedbávali, ale ze všech absolvovaných byly bodovací jen tři. Tak akorát, abychom splnili podmínky pro účast na coursingovém vítězi. I tak jsme myslím neskončili nejhůře. Kompletní výsledky ZDE.
I díky Efovi, který běhá v kategori sprinter jsme hodně jezdili po okolních státech, kde je právě kategorie sprinter obsazena početněji a náš modrásek tak nemusel běhat sám.
10.11.2012 Hon na lišku - coursing Kozlov - obrázek

10.11.2012 Hon na lišku - coursing Kozlov - obrázek

Icy Flower BSD - 2.pl resCACT
Moira Ayort Back - 3.pl
Blue Effect Valentine Dogs - 4.pl

foto: Andrea Němcová
výsledky: Český pes

Poslední coursingový závod byl důstojnou tečkou za sezónou 2012 v České republice. Náročnost byla zajištěna pro vipety nevlídným větrným počasím, ale naštěstí nepršelo ani nesněžilo. A že klidně mohlo.
Moira nezklamala a s jasnou představou a rychlými reakcemi lovila střapec, jak nejlépe mohla. Icy je rychlá a dlouhé úseky ji vyloženě seděly. A Efa ? První kolo bylo nepovedené po všech stránkách, navíc se zdálo, že mu dochází síla. Vinila jsem sebe, jelikož je ve výstavní, tudíž oplácané kondici. Druhé kolo však tuto teorii nepotvrdilo, takže zbývá dodat, že si poslední místo zasloužil. Už nebylo možné dohnat bodovou ztrátu.
Celý závod v režii Českého psa byl ukázkou, jak může probíhat jindy celodenní akce. Před třetí hodinou jsme skončili a po vyhlášení odjížděli do svých domovů. A doma jsme ještě stále nevěřili, že jsme závod tak brzy zvládli.
3.11.2012 DUOCACIB Praha (výstav+bonitace) - obrázek

3.11.2012 DUOCACIB Praha (výstav+bonitace) - obrázek

Blue Effect Valentine Dogs - ex.3, int.class

krásná průvodní fotka je od Jitky Honzíkové (více ZDE)

Původně jsme chtěli jet pouze na bonitaci, na výstavu jsme se přihlásili následně v rámci hesla - když už tam jedeme, tak se i vystavíme :-) Ač má slovinská rozhodčí Tatiana Urek v oblibě drobnější vipety, nakonec jsme nedopadli nejhůře. Pěkný posudek a výbornou známku k tomu.

Po výstavě se konala bonitace KCHADP, kterého jsme členy. Efa byl po důkladné prohlídce uchovněn.
21.10.2012 CACIB Komarom (HU) - obrázek

21.10.2012 CACIB Komarom (HU) - obrázek

Blue Effect Valentine Dogs - ex.2, resCAC - open class

judge:Dr. Jakkel Tamas
7.10.2012 Polish Grand Prix CACIL - Minikowo - obrázek

7.10.2012 Polish Grand Prix CACIL - Minikowo - obrázek

Moira Ayort Back - 1.pl CACIL
Icy Flower BSD - odhlášení po 1. kole pro zranění
Blue Effect Valentine Dogs - 1.pl (national class)


Víc jak 600 kilometrů tam a 600 kilometrů zase zpět. To byl náš coursingový víkend v Polsku.

Po cestě jsme ještě nabrali Denisku s Fejzíkem a Myronem a tradá cestou necestou na sever. Jsem vděčná alespoň za 95 km dálnice s obrovským a vybaveným odpočivadlem, protože to byla nadlouho nejpohodlněnjší část nekonečné cesty.
Do pokojíčku „U skřítka“ (Chata Skrzata) jsme dorazili kolem osmé večerní a docela záhy jsme odpadli, abychom se ráno svěží ukázali u přejímky polského coursingu. Byli jsme trošku zmatení, protože na obrovské ploše bylo akcí hned několik, ale to jsme se dozvěděli až později. Ve chvílích volna jsme tak se zájmem sledovali mushery s jejich psy, ať už ve smečce, nebo individuálně, zapřažení za koloběžky i letní vozíky. Nebo jen za psovoda. Moc zajímavé a inspirující, hlavně když si vybavím tahouna Efu. Že by náš nový sport ?

Dalším příjemným zpestřením byly trhy, kde se dala nakoupit spousta dobrot a pití. Ochutnali jsme neuvěřitelné množství slaných i sladkých dobrot za lidové ceny.

A teď k samotnému závodu. Byli jsme naprosto nadšení zvlněným terénem, který sliboval zajímavé situace na dráze. Škoda, že se pořadatelům nepodařilo terén využít tak, jak bychom si přáli. Technicky dráha náročná myslím byla, jen jí chyběly nějaké metry navíc na prověření kondice.

Počasí nám přálo, bylo ukázkově coursingové. Vipetů se sešlo přiměřeně. 10 fen, 8 psů a 7 sprinterů. Sprinteři byli hodnoceni MIX (6 psů a 1 fenka).

Po prvním kole byly výsledky potěšující. Moira první, Efa druhý. Icy až sedmá, ale to nebylo až tak podstatné, jako její kňučení po doběhu ke střapci. Zvedala levou přední a já jsme se dost vyděsila. Společně s veterinární praktikantkou jsme neshledali na nožce nic, co by mělo ztěžovat pohyb. To potvrdila i Ajsinčina bezproblémová chůze. Až následně jsme uviděly otevřenou ránu na levé zadní. Zřejmě chuděrka chtěla upozornit, že se jí něco stalo, jen špatně zkoordinovala nožky. Vzhledem k tomu, že i druhá akce v místě konání měla co dočinění se psy, sešlo se kolem Icy veterinární koncilium, které rozhodlo ránu zašít. „Přispání“ jsem odmítla, a tak si Icy ve stoje, s naprostým klidem nechala zašít nohu v otevřeném kufru auta. Myslím, že kdyby záleželo na ní, tak si odběhne i druhé kolo. Trať byla na odpoledne tradičně otočena opačným směrem, jen s upraveným startem. Pak už jen následovalo čekání na výsledky, které jsme si opět krátili obhlídkou polských specialit.
Výsledky máme krásné, co víc si přát. K tomu tradičně honosné poháry, které nejsou z plastu, ale z poctivého plechu. Jen ta cesta, která nás zase čekala, tentokrát směrem domů. Chyběl tam zkrátka jeden den navíc.

fotky u nás na rajčeti, celkové výsledky všech závodníků TADY (budou)

22.9.2012 trénink Ivanka pri Nitre - obrázek

22.9.2012 trénink Ivanka pri Nitre - obrázek

Volnou sobotu jsme využili k tréninku na pískové dráze v Ivanke pri Nitre. Byl to náš letošní první trénink v oblíbeném dostihovém prostředí. Zároveň bohužel poslední, protože sezóna tu byla v sobotu ukončena.
Efa má zkušenosti s travnatou dráhou a startovními boxy v Lednici, kde běhal nejčastěji. Nové tažení zajíce a jiný povrch ho však z míry nevyvedly a zaběhl si jeden společný běh s Moirou a druhý s Icy a dalšími dvěma vipetkami. Při běhu s Moirou se hodně snažil a dosáhl na nováčka výstavní krve slušný čas 21:173 s. Druhý běh byl časově horší. Důvodem byly hrátky s Icy, se kterou jsem ho nerozumně pustila do společného běhu. Jako bych nevěděla, že psi, kteří si spolu hrají a soupeří mimo dráhu, se spolu běhat nenechávají. Pořád se učím, a pořád chybami :-)

Foto je z archivu SDGZ
15.9.2012 Silvretta Autumn Coursing CACIL/CCLA - obrázek

15.9.2012 Silvretta Autumn Coursing CACIL/CCLA - obrázek

Icy Flower BSD - 2.pl., resCACIL
Moira Ayort Back - 5.pl.
Blue Effect Valentine Dogs - 2.pl (national class)

Příjemné zakončení dovolené v Tyrolských alpách, na coursingu.
Fotka coursingového svahu je z našeho alba na Rajčeti.
Dokonce máme i video a na něm Icy a Moiru ve společném běhu ! Začíná na 1 minutě a 18vteřině :-)
VIDEO
26.8.2012 Pohár města Litomyšle, coursing CACIL, CACT - obrázek

26.8.2012 Pohár města Litomyšle, coursing CACIL, CACT - obrázek

Icy Flower BSD - 4. místo resCACT
Moira Ayort Back - 6. místo
Blue Effect Valentine Dogs - 1. místo (national class)


Fotka primátorské hráze v Litomyšli, kde se běhá závod, je z galerie Českého psa.

Kompletní výsledky všech vipetů (11 kategorie klasik mix a 2 psi kategorie sprinter) ZDE
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one