Archiv 2013

sprinteři

sprinteři

Efa se sparingem ulovili lišku
Sandy

Sandy

poslední závod Sendynky- červená dečka
10.11.2013 - Hon na lišku, poslední závod coursingové sezóny v ČR

Blue Effekt Valentine Dogs - 3.místo, whippet sprinter MIX
Icy Flower BSD - 1.místo, whippet fena klasik, nejlepší fena dne
My Camelot Sandy Show - 10.místo, whippet fena klasik
Cariam Valentine Dogs - 1 tréninkové kolo

Tak dlouho jsem odkládala článek o posledním letošním coursingu, až si vlastně nepamatuju, co jsem chtěla napsat.
Takže velmi stručně to bylo asi takhle.
Počasí: ryze podzimní.
Počet závodníků: jak psů.
Složení: mezinárodní.
Organizace: jako vždy skvělá.
Ukončení: za tmy.
Atmosféra: hřejivá navzdory počasí.
Naše výsledky: jsem spokojená.

Jo, už jsem si vzpomněla ! Naše matka Sandy si na brněnském letišti odběhla svůj poslední závod v dostihové kariéře. I když skončila poslední, běžela s nesmírným nadšením a energií, která je jí vlastní. 22.11.2013 jí bylo osm, což u vipeta znamení konec závodní kariéry. Určitě jí bude dopřán občasný trénink, při kterém může zaučovat své děti v umění společného lovu.

Fotky jsem si půjčila od Gwen. Moc děkuji.
Efa

Efa

Pokus o obejmutí ruky
25.-26.10.2013 – Dolní Bušinov - Dogdancingový víkend s Kateřinou Veinlichovou a Vandou Gregorovou

Tahle víkendová akce byla lehce naplánovaná už od léta. Stále jsem nevěděla, zda jet či nejet. Od posledního tanečního semináře uběhl skoro rok a já se psům v tomto směru téměř vůbec nevěnovala. Po ubezpečení lektorek, že to vůbec nevadí, jsem nalákala ještě další majitele nadaných vipetků a v pátek jsme jeli vstříct novým zážitkům. Krajina to byla hezká, prostá jakéhokoliv mobilního signálu. Nás psíčkaře zvyklé na drsné podmínky čekal skoro třídenní přepych rekonstruovaného rekreačního střediska s komfortem samostatných pokojů, tréninkovým sálem s projektorem a přilehlou kuchyňkou i s občerstvením. O plné penzi v restauraci nemluvě. Kromě partičky vipetů ze Zlína se tu sešly hlavně border kolie a australší ovčáci, taky jedna šeltie, čivava, australská kelpie a sibiřský husky.
Holky instruktorky si nás rozdělily podle stupně našich dovedností. Samozřejmě jsme skončily opět v začátečnících, ale líbilo se nám tam. Jak Evě Rajnochové s dcerou Nelinkou a jejich dvěma vipetkám, tak Bohunce Hanačíkové s dcerou Adélkou a našim vipetím odchovancem Cebiscuitem.
Tréninkový seminář probíhal v úžasné pohodové atmosféře, kdy jsme se těšili na cokoliv dalšího, co program této akce nabízel. Neděle byla zakončena zkouškami těch pokročilých, kteří si tu procvičili choreografii nebo těch co přijeli jen na samotné zkoušky.
Odjížděli jsme jen velmi neradi a kdyby to bylo možné, tak tam jsme ještě dnes.
S holkama ze Zlína jsme si daly jasný cíl. Najít vhodný prostor, kde bychom se víceméně pravidelně scházeli a pilovali pozice a dovednosti. Už na tom pracujeme, takže pokud se to povede, mohli bychom být příště i mírně pokročilí.
Jako vhodný adept se už od loňska jeví náš pes Efa. Po rozhovoru s Katkou Veinlichovou, která začínala se svou fenkou hodně pozdě, jsem otestovala i matku Sandy, která má tímto prodloužený odchod do psího důchodu. Běhací kariéra ji skončí letošním rokem, takže může směle začít tu taneční. Otestovala jsme i Icy a překvapení nebralo konce. Ajsinka totiž ochotně spolupracovala také !
Icy

Icy

Icy s pohárem už doma
17.-20.10.2013 – prodloužený víkend v Holandsku.

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 5.místo (klasik fena)
Blue Effect Valentine Dogs - 2. místo (sprinter)

Přiznávám, že mám poslední dobou zaječí úmysly, co se coursingu týče. Osmý rok neustálého harcování po víceméně stejných štacích se stejným osazenstvem ve mně budí touhu natočit se jiným směrem. Nejsem zkrátka typ na celoživotní neměnnou aktivitu. Zatím se odpoutávám jen nesměle, takže výběr cesty do dalekého Nizozemí byl zase coursing, ale tak trochu jinak pojatý. Před pár lety jsem náhodně našla videa z neznámých končin, kde psi běhali na pískové pláži. Hned mě to nadchlo, protože všichni naši psi písek milují. Jakmile se k nějakému dostanou, začnou bláznivě běhat, hrabat a vymýšlí neskutečné pohybové kreace. Říkám si, tak si to milánkové užijete trochu vážněji. Přihláška pro Icy a Efu odlétla on-line a já čekala, jak dalece se vyplatí být v pořadí. Už na konci srpna byl totiž limitovaný počet beznadějně naplněn. Štěstí se usmálo a my jsme v dostatečném časovém předstihu odjížděli daleko na západ. Whippeti měli závod vypsán až na neděli, takže pátek večer a sobota pro nás byla čistě aklimatizační a odpočinková.
V neděli ráno jsme téměř zaspali v naší lůžkové úpravě auta. Naštěstí jsme měli veškerou přejímku odbytou ze sobotního večera. Takže jsme jen přejeli blíž k pláži a tradičně hlídali, kdy půjdeme na start. Icy se v prvním běhu otrkávala, zdálo se mi, že je povrchem trochu zaskočena. Na pláži si přece hlavně hraje, tak co to je ? Rychle se zorientovala a k závěru pěkně dotáhla krátké zaváhání. Za to Efa nezaváhal ani na chvilku. Odběhl krásně. Líbilo se mě to až tak moc, že jsme čekala nemilé bodové překvapení. A to samozřejmě přišlo. Každý z majitelů má občas pocit, že došlo k prohození barev a já ho měla teď. Myslím, že překvapení z výsledku bylo i na straně soupeře. No co už. Beru si z toho to lepší a jsem ráda za dvě bezchybně odběhnuté kola plné energie našeho Efy.
Bodové skóre vipetek i vipetů po prvním kole nenapovědělo skoro nic. Nebo jen hodně málo. Rozhodčí body zbytečně neplýtvali, jako by čekali na druhé rozhodující kolo, kdy psi už nebudou mít tolik energie. A nebyl to jediný zajímavý postřeh. Rozpisy do druhého kola byly podle klíče nejlepší s nejlepším. Běhy byly ale přeházené, takže sudí netušili, kdy v druhém kole poběží favorité a kdy průměrně bodovaní závodníci. A tohle by se podle mě mělo praktikovat vždy a všude.
Druhý běh byl zaměřen více na kondici, ale nechyběly ani nečekané zvraty směru. Lanko vedlo místy i ve vodě, některé méně obratné psíčky tak čekala i rychlá koupel. Icy jako v předchozím běhu dorazila k návnadě první a byla sama se sebou spokojena.
Vyhlášení probíhalo ve velké přilehlé restauraci, která nám byla po celou dobu k dispozici. Efík ostrouhal, ze dvou sprinterů vyhlásili jen první místo. Při ohromné německo-holandské konkurenci jsem nedoufala, že bych ještě uslyšela naše jména. Ovšem stalo se a s Icy jsme šly pro pohár za 5. místo z 27 fen ! Takže krátký a intenzivní holandský relax byl odměněn i umístěním na bedně.
Abych nezapomněla, startovné činilo 15 euro a my, zvyklí na dvojnásobné sumy, jsme se pořád hlásili k uhrazení doplatku. Po nahlédnutí do katalogu (za 2,50 euro) jsme zjistili, že je to konečná cena. Docela překvápko, když vezmu v potaz, že se jednalo o CACILový závod.

Byl to poučný, náročný a krásný výlet za hranice všeho možného.
Marchegg

Marchegg

Efa na dostihovém oválu
29.9.2013 - dostih CCLA, CACIL Marchegg (AT)

Blue Effect Valentine Dogs - 3. místo kategorie sprinter

V Marcheggu jsem nebyla ani nepamatuju. Proto jsem uvítala, když mě Eva Rajnochová navrhla společný výlet do rakouských končin. Ve složení Eva, já, Efa a Conny jsme v neděli ráno vyrazily. Conny, coby čerstvá matka byla přihlášená do solorennenu, Efa rovnou do dostihu, i když v málo obsazené kategorii. Jeden ze soupeřů byl dostihový rychlík, kterého potkáváme i na coursingu, druhý pejsek byl jako Efa z výstavní linie. Efa v Marcheggu zkoušel běhat coby dorostenec, už si nepamatuju kdy naposledy. Moc se mu nezamlouvala zdejší nezvykla návnada. Byla jsem proto mírně napnutá, jak se s tím popere.Obavy však nebyly na místě. Jak startovní box, tak společnost dalších dvou sparingů nebyl problém. První rozběh se otrkal, finále už bylo i ve znamení slušně vylepšeného časového skóre. Jak je v Marcheggu zvykem, na závěr proběhlo ocenění všech účastníků a my jsme si odvezli kokardu a pohár. A hromadu dobrého pocitu z příjemně prožitého dne s přáteli, které jsem hodně dlouho neviděla.
Ptýrov

Ptýrov

sestry BSD v akci
14.9.2013 - Mezinárodní mistrovství Čech Ptýrov

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 5. místo kategorie fena klasik
Blue Effect Valentine Dogs - 1. místo kategorie sprinter - Mistr ČR

Do Ptýrova jsme se vypravily s Denisou, jejími třemi a mými dvěma vipety. Jelikož jsme to měly docela z ruky, vyjely jsme již v pátek odpoledne, abychom se na závod vyspaly a nemusely vstávat a vyjíždět po půlnoci. Penzion Krásná vyhlídka byl ....jak to říct....byl zkrátka lepší než spaní ve stanu v tuhle roční dobu. Ovšem vyhlídka byla opravdu luxusní.
Místo konání závodu je zvoleno velmi dobře. Je tu jak zázemí pro lidi, tak zajímavý terén pro coursing. V mezidobí jsme se vyhřívali na sluníčku a kochali se pohledem na koně, zatímco Morava byla zalitá vytrvalým deštěm.
Co se týká samotného závodu, nebyl z našich nejúspěšnějších. Icy v prvním kole upřednostila rychlost před předvídavostí, což se ji nevyplatilo. V druhém, o mnoho lepším kole už běžela o poznání lépe, ale rozhodčím to nestačilo. Skončila pátá ze sedmi fenek.
Spokojená bych měla být za titul Mistra ČR, který obdržel Efa. Jenže. Z nahlášených tří sprinterů přijel jako jediný. Jak jinak v českých končinách. Proto jsem se soustředila na bodové hodnocení a tím pádem i srovnání s ostatními kategoriemi. První kolo podle mě odběhl bezchybně a téměř sám. Nepochopitelně však skončil na spodní hranici bodování. V druhém kole exceloval a já byla nadmíru spokojená. Protože vím, že se můj úsudek nemusí shodovat s tím rozhodcovským, čekala jsem cokoliv. Jsem moc ráda, že druhý běh Efu vystřelil k vysokému bodovému skóre, které si bezesporu zasloužil.
Celý závod měl příjemnou a přátelskou atmosféru, která přetrvala i cestou na druhý východní konec republiky.
Efa  a Breyk

Efa a Breyk

bratři spolu na trati
24.8.2013 - O zlatou podkovu, coursing CACT, CACIL - Slušovice

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 3. místo, res CACT (kategorie whippet klasik MIX)
Blue Effect Valentine Dogs - 2. místo (kategorie sprinter)
Moira Ayort Back - 14. místo (klasik MIX)

Slušovská dostihová dráha se přímo nabízí k tomu, aby si na ni kromě koní a golfistů zatrénovali a poměřili své síly i chrti. Letos se přání stalo skutečností, kdy klub saharských chrtů prostřednictvím Českého psa zorganizoval na závodišti rovnou CACILovou akci. Závod byl pro nás zajímavý hned z několika důvodů. Za jedno máme místo konání za humny, takže odpadlo noční vstávání. Za další jsem si zkusila, jak takový závod probíhá z druhé strany. Tedy z pozice pořadatele. Myslím, že to Andreu, Denisu, Míšu i mě docela bavilo, ale zároveň potvrzuji, že to není legrace. Měl by si to zkusit každý, kdo má tendence kritizovat, mnohdy za maličkosti.
Samotný závod jsem si jako majitelka závodích psů moc neužila. Účastnit se organizace a zároveň si užít klání z pohledu účastníka zkrátka nejde dohromady.

Moiře jsem po slušovském závodu naordinovala delší přestávku. Možná ji další závod čeká až příští rok. Po prvním kole se ji opět obnovilo zranění pátého polštářku. A to i přes bandáže, kterými jsem tentokrát chtěla odřené kůži zabránit. Moira neumí s bandážemi běhat, takže si navíc odřela i další polštářky, které si za normálních okolností nikdy nezranila. Do druhého kola jsem ji sice pustila, ale sama mě naznačila, že má víc rozumu jako já. Na návnadu si počkala kde jen mohla a za to jsme nemohli od rozhodčích očekávat pochvalu. Nedá se nic dělat. Věk 7 let je už znát a závody tak budou pro Mišku (Moiru) už jen občasnou aktivitou.

Velký úspěch zaznamenal About Face, který se po operaci zlomené pánve v listopadu roku 2012 vrátil v plné síle a s obrovským nasazením na coursingové dráhy. Mám z něho velkou radost, slušovská dráha byla velkou prověrkou jak kondice, tak předvídavosti. Fejzík si ze Slušovic odvezl 1. místo a titul CACIL a CACT z 15 vipetů !
V kategorii sprinter se sešli tři psi. Přijel i jedinný bratr našeho Efíka - Breyk. Byl to jeho druhý závod po letos získané licenci a ukázalo se, že nám v kategorii přibyl těžký soupeř. Marice, majitelce Breyka ještě jednou moc gratuluju !
Další z rodiny na závod přijela Bond Girl a Abigail Liberty. Obě běhají pěkně a spolehlivě. Výsledek možná majitele nenadchnul, ale já jsem spokojená nad míru. Oba běhy fenek jsem viděla a není jim co vytknout.
Všem majitelům děkuji za prezentaci a aktivitu !!!

Za fotku děkuji Andree Němcové
Icy

Icy

Icy na bratislavské dráze
11.8.2013 - GRAND PRIX Bratislava

Blue Effect Valentine Doga - 1. místo, CACT (kategorie sprinter)
Icy Flower Bohemia Snap Dog - 1místo, CACT,CACIL, BEST IN FIELD (ktagorie fena klasik)
Moira Ayort Back - stažena po prvním kole

Náš tradiční a oblíbený závod, který je spojen s výstavou. Soutěží se tak o titul "Krása a výkon". Letos poprvé se o titul mohli ucházet i psi z kategorie sprinter. Bohužel jsem informaci nějak přehlédla, a tak jsem se revolučního prvenství účastnila jen napůl. Konečně se tak sprinterům blýská na lepší časy. Doposud byli oproti kategorii klasik znevýhodněni, což zavdávalo příčinu k různým nesrovnalostem při přeměřování.
Coursing se vydařil, nadmíru jsem byli spokojeni i s výsledky. Malou vadou na kráse bylo opětovné zranění Moiry, která byla po prvním kole ze závodu stažena.

Jelikož jsme se účastnili i sobotní výstavy, rozhodly jsme se s Denisou a Renatou přespat přímo na dráze, jako i řada dalších nadšenců. Jsme už zkušené kempařky :)
Kari

Kari

Cariam Valentine Dogs s bratrem Casidhe
10.8.2013 - klubová výstava chrtů. rozhodčí Andreja Nowak (SLO)

Cariam Valentine Dogs - VN2
Casidhe Valentine Dogs - VN1, BIS PUPPY

První výstavní premiéra štěňat z vrhu "C" Valentine Dogs. Dva bráchové se sešli na klubové výstavě v Bratislavě, která předcházela coursingu. Bráškové se samozřejmě závodu spočívajícím ve hře, kdo dřív uloví střapec, zatím nezúčastnili, ale jinak se předvedli moc krásně. Jako spolumajitelka Cariama jsem byla nadšená z naprosté pohodovosti mého oblíbeného černého psíčka. Krásný Casidhe (světle plavý s černým žíháním) se paní rozhodčí moc líbil a v závěrečné přehlídce o nejhezčí dorost získal i titul BIS Puppy.
Oba pejsci získali krásné a lichotivé posudky. Moc gratuluji Nikole i Jindrovi !

za foto děkuji Vojtěchu Tomšovi
vivien_10.jpg
26.7.2013 - u lidí se to stává jen velmi ojediněle. U psů to až taková rarita není. A tak se Sandy v jednom roce mohla stát matkou a o pár měsíců později i babičkou. Její dcerce Baroness Vivien se v Rakousku narodila početná rodinka 5 psů a 5 fenek. Přejeme prvorodičce Vivien hodně zdraví a trpělivosti. Prapotomkům přejeme ty nejlepší majitele, kteří se budou radovat z jejich společnosti zhruba za dva měsíce.
Chovatelce Elke gratulujeme k modré nadílce.
Místo konání ME
Místo konání ME
21.- 23.6.2013 ME v coursingu (Pouch)

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 35 místo (80 wh/feny)
Moira Ayort Back - stažena po prvním kole po zranění

Ještě jsme stále plní zážitků z prodlouženého víkendu na poloostrově Pouch v Německu. Evropské mistrovství je událost, která se musí zažít. A kdo ji jednou zažije, ten chce jet znova. I přes to, že nám život připravuje různé zkoušky. Původní plán a sestavu posádky jsme museli změnit. Doma jsme nechaly zkušeného řidiče a velké auto a vyrazily jsme v čistě ženském složení. Jediný testosteron se projevoval u mladého Denisčina vipeta Gabbany. Beata ze své dvoučlenné smečky vezla veteránku Ginu, já veteránku Moiru a divošku Icy.
Ačkoliv vipeti běželi až v neděli, nenechaly jsme si ujít páteční zahájení a tak jsme už v pátek ráno ujížděly vstříc budoucím zážitkům. Dalo by se toho napsat mnoho a stejně by to nestačilo. Byla to zkrátka náročná, ale velmi podařená coursingovo-kempovací adrenalinová akce.
Co říct k výsledkům.
Vzhledem ke stavu a postavení všech čtyř tratí jsem ráda za výsledek. Krátké a hodně technické tratě, které by žádný zajíc nevymyslel, nejsou pro Ajsinku to pravé ořechové. Druhé kolo bylo navíc poznamenané zraněním sparingpartnerky. Je to vždycky vykřičník, který vás vrátí zpátky na zem. Moira jela jako náhradnice, kdyby náhodou někdo z českých fen nepřijel. Tak se i stalo a Moira mohla do závodu nastoupit. Bohužel neměla zcela dohojené zranění, které si i přes zabandážovanou nohu při prvním běhu opět otevřela. Následná veterinární kontrola, kterou musela projít jako veteránka potvrdila, že druhý běh neabsolvujeme. Je to vipet, asi by u ní zvítězil lovecký pud, ale nebyl důvod cokoliv riskovat.
Gina od Beatky je malá fenka, které dráhy celkově sedly a 18. místo potvrdilo formu. Ještě ji nějaký závod čeká, ale mistrovství Evropy bylo důstojným zakončením dostihové kariéry. Gratulujeme !
Samotná organizace byla dobrá. Záchody všude možně a čisté, okolí moc hezké, běhy odsýpaly. Neodsýpalo nedělní nekonečné vyhodnocení, úvodní kulturní vložka mohla být také folklórnější. Dokonalost je zkrátka nuda.
Vítězové

Vítězové

25.5.2013 - GRAND PRIX Varšava

Moira Ayort Back - 1. místo feny klasik (12 fen)
Icy Flower Bohemia Snap Dog - 3. místo feny klasik (12 fen)
Blue Effect Valentine Dogs - 1. místo sprinter mix (9 vipetů)

S Deniskou a jejím novým vipetím přírůstkem Gabbanou jsme podnikly velkou výpravu do polské Varšavy. Závod se konal v sobotu, a jelikož cesta po polských silnicích je dlouhá, vyrazily jsme už v pátek. Vychytaly jsme několik hodinových kolon a do hotelu jsme přijely až kolem desáté večer. Celou dobu pršelo, pršelo i celou noc. Ráno pršelo ještě pořád, silnice byly zalité vodou a po cestě ke coursingové dráze jsme potkávaly hasičská auta. Pomalu jsme se začaly smiřovat s myšlenkou, že jsme si udělaly dešťovo-povodňový výlet. Ale to neznáte chrtaře. Nakonec naši vytrvalost odměnila i obloha, která se umoudřila a místy dokonce prosvítalo slunce. Z původně plánovaného jednoho kola nakonec byly dvě regulérní a výsledek nás moc potěšil (viz výše).
Za odměnu jsme si dopřály ještě jednu noc v apartmánu, což byl výborný tah. Ráno jsme tak odpočaté a dobře nasnídané vyrazily na cestu zpět. Zastavili jsme se i v Havířově za rodinou Moiry, v Karviné jsem se pokochala malým Cariamem a pak už hurá cestou k domovu. Náročný, ale příjemný víkend.

foto: Karolina Górecka
Arinka 013.JPG
Arinka 004.JPG
17.5.2013 je datum, které je pro nás významné hned ze dvou důvodů. Majitelé našeho prvního *A* vrhu snad prominou, ale letos upřednostním zakládající členku naší vipetí smečky. Arachné Naděje snů se k nám dostala jednou velkou náhodou. Naučila nás tohle plemeno milovat. Také nás naučila trpělivosti a v čase nejaktivnějšího coursingového šílení nám připomněla, že nejdůležitější je zdraví našich psů. Jí samotné už nebylo dopřáno aktivně se rozloučit se sportovní kariérou. Předčasně byla pasována do role zábavného malého společníka. Kdo ji zná, ví že je stále plná života, umí vymýšlet spoustu skopičin. Přejeme jí ještě dlouhý a spokojený život. Dnes 17.5.2013 slaví 8 let !
Velkým štěňátkům Abince, Aši, Fejzíkovi, Theovi, Arovi a Almondovi přejeme za celou naši bandu rovněž všechno nej. Dnes mají 4 roky.
Tři mušketýři

Tři mušketýři

Poslední štěňátka
1.5.2013 - všechna štěňátka jsou již v nových domovech. Ať se vám daří psí děti !
Těším se brzy naviděnou.
19.4.2013 - už týden nám na zahradě řádí jen tři z deseti štěňátek. Jedna fenka odjede ve čtvrtek, černý pejsek úplně jasno v novém pánovi stále nemá.
Počasí se konečně tváří jarně, a tak tři raubíři řádí na zahradě. Došlo i na první obojky, na které během divokých honiček téměř zapomínají. Venčí se už zásadně na trávníku, vydrží i přes noc. Jsou to šikulky. Postupně se zařazují do smečky a občas s laskavým svolením mohou spát u některého z dospělých členů. Ale jen některých :)
Bude nám smutno až odejdou, ale takový je život. Oni budou žít ten svůj, v nových rodinách.
Brněnský zajíc

Brněnský zajíc

čekání na start
6.4.2013 - po dlouhé době vkládám místo štěněcího reportu zprávu o aktivitě dospělé smečky. V neděli 6.4. jsem vipetí dorost na jeden den opustila a odjela do nedalekého Brna sportovně vyžít 3 coursingově naladěné jedince. Icy a Moira běhaly za kategorii whippet fena klasik, Efa za psy v kategorii sprinter. Celý den vládlo sychravé předjarní počasí s občasným, už i tak zbytečným mokrým osvěžením. Nic nám nevadilo, byl to náš první závod sezony 2013 a tak jsme si ho užívali a brali jako dvě akce v jednom. Trénink i závod. Z odchovanců přijela Abigail Liberty a dokonce se ukázala i její sestra Asha Butterfly ! Ašince jsme domluvili její historicky první trénink a zvládla celou dlouho dráhu. Jsou to zkrátka lovci jak se patří.
Celý den byl sice studený, ale příjemný a pohodový. S výsledky jsme vzhledem k prvnímu letošnímu vyběhnutí nadmíru spokojeni. Fotka mé zmrzlé osoby se smečkou je od Andrey Němcové a zbytek krásných záběrů najdete na jejím albu.
Smečka spolu

Smečka spolu

Jedna z posledních společných fotek
31.3.2013 - jestli jsem si doposud stěžovala na počasí, tak jsem ještě nevěděla, co přijde v neděli před velikonočním pondělím. Přívaly sněhu neustávaly, vánice dosahovala zimních parametrů a dovršil to noční mráz -5°C. To všechno naši malí vipeti ale zvládli s přehledem a s mladistvou bezstarostností. Ve sněhu řádili jako štěňata severských plemen a domů jsem je musela téměř honit. Venčení za jakéhokoliv počasí jim už problémy nedělá. Ve skluzu jsme pouze s nácvikem mít něco na krku. Myslím tím samozřejmě první obojek. Koupila jsem větší číslo, a protože vím, že je používají k chytání sourozenců, tak jim ho doma nedávám. Některé návyky zkrátka zůstanou na nových majitelích.
Včera jsem poprvé zkusila vyfotit štěňata spolu a i když to není dokonalé, celkem se podařilo i nemožné. Důvodem je blížící se odchod prvních štěňat z domu. Hlavní exodus proběhne sice až následující týden, ale i tak už nám tři mrňousci budou po víkendu chybět. A mě nastane čas přepočítávání a smiřování, že ta zlobící smečka ozubených tlamiček bude okusovat někoho jiného. S tím jsem ale musela počítat.
22.3.2013 - Čas letí jak bláznivý. Štěňatům bude v neděli 24.3. šest týdnů a po neděli je čeká první cestování za panem doktorem a sestřičkami. Už jsou na ně připravení a snad vše proběhne rychle a téměř bezbolestně. Kromě očkování budou označeni čipem. Europas, který si povezou domů, bude mít své první záznamy.
Stále nám nepřeje počasí, přesto se drobotina venčí už převážně venku. Reagují na tleskání a volání a v jednom velmi živém šiku vybíhají do nečasu vykonat všechny potřeby, které vás napadnou. Včetně potřeby ochutnat trávu, hlínu. Část nepoživatin si odnášejí domů.
Socializační návštěvy si u nás podávají dveře a nadšené jsou nejenom štěňata, ale i dospělí vipeti. Ti starší mají ovšem smůlu, záhy bývají vykázáni do patra, kde s nelibostí poslouchají, jak se návštěvy rozplývají nad vipetími batolaty.

Aktualizace webu je teď docela složitá, protože času opravdu nazbyt nemám. Štěňata se mají dobře, nestrádají a vše probíhá jak má.
Štěňata

Štěňata

Život skoro šestitýdenních draků
16.3.2013 - už je to tady ! Štěňata jsou vlevo, vpravo, nahoře, dole, zkrátka všude. Vylezou na gauč, rvou se jak psi, jsou hladová, žíznivá a nejraději je mám, když zalehnou a hodinku spí. Na jarní počasí už opravdu čekáme jak na smilování. Malí vipetíci potřebují větší prostor, naše kuchyň je v rozletu značně omezuje.Papají jak syrové maso, tak granulky, obojí jim náramně chutná. V ohrádce už mají misku s vodou, z které se napijí, i když je máma Sandy zrovna ve stoje nakojí. Myslím, že jim mléčný bar co nevidět zavře.
Štěňata

Štěňata

Ze života pětitýdenních štěňat
Nové fotky !

Nové fotky !

9.3.2013 - štěňata ve čtyřech týdnech
9.3.2013 - Spolu s majitelkou otce štěňat Ikariama Ivou, jsme se pokusily v rámci návštěvy malé rošťáky vyfotit. Bylo to náročné, zábavné a na výsledku je to znát. Štěňátkům jsou čtyři týdny a nikdo po nich nemůže chtít pozice dospělých psů. Některým to sice šlo krásně a samo, jiní to brali jako hrubé vniknutí do práv štěněte. Odměnou jim na konci dne byla odčervovací pasta, která bude zřejmě nevalné chuti. Takže co dál ? Že bychom ještě stihli ostříhat drápky ? :-)
5.3.2013 - štěňátka už nerostou jen z vody (mléka), ale včera poprvé ochutnala maso. Chvilku jim trvalo než zjistili, že svými tlamičkami, které zatím jen sály mléko, se dá i kousat a polykat něco jiného. Všichni na to přišli velmi brzy a dnes už se po mase vrhaly jako pravé šelmy. Rostou jim zoubky, zvětšují si akční rádius a jejich genetický kód velí - vylézt na nejbližšího člověka, postel, dalšího psa a mazlit se, okusovat a laškovat. Pokrok se dá sledovat z hodiny na hodinu.
Plný pelíšek

Plný pelíšek

Skoro stejná fotka, jen o týden starší štěňata.
26.2.2013 - Kousek inspirace pro budoucí majitele whippetů. Dogdance je zábava pro psa i pánečka. A je to důkaz, že když se whippet správně vede, dokáže cokoliv :-)
21.2.2013 - Štěňátkům je 11 dnů a den ode dne je na nich znát pokrok. Co nevidět začnou rozlepovat oči. Jejich slepota jim ovšem nebrání v prvních štěněcích hrátkách. Navzájem si okusují nožičky a bezzubými tlamičkami se smějí, když je škrábu na bříšku. Jejda, já tady skoro šišlám, ale kdybyste je měli doma, tak by jste pochopili.
Matka Sandy už s nimi není nepřetržitě v pelíšku, ale klidně v noci odejde a nechá starost a hlídku na mě. Sama odkráčí do ložnice za ostatními, aby se prospala a nabrala síly na malé úpirky, kteří jsou čím dál hladovější.
I nejmenší černobílá fenka ostatní cvalíky téměř dohnala. Její drobnější tělíčko ji umožňuje najít si ten nejzásobenější cecík a když ho vyprázdní, hbitě se protáhne k dalšímu. Občas slyším něco jako srandovní štěkání a zřejmě to bude něco podobného. Rostou z nich zkrátka psi, a je to znát víc a víc.
litter_C_11d 003.JPG
nové fotky na Rajčeti
6 holčiček (girls) a 4 chlapečci (boys). Narodili se 10.2.2013
girls

girls

pejsci, boys

pejsci, boys

Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one