Archiv 2016

jess na web.jpg
Iggy 1 uprava.jpg
28.12.2016 - představujeme rodiče plánovaného vrhu E- Valentine Dogs

Matka: Bond Girl Valentine Dogs
Otec: Igráček od Hněvína

Štěňata by se měla narodit na konci měsíce ledna 2017.


Foto: Daniela Filipová a Jitka Honzíková
trofeje.jpg
Efa skok na web.jpg
3.12.2016 - III. Agility CUP Nové Zámky

judge: Petr Dostál

Blue Effect Valentine Dogs - 2.pl./11/ large jumping, kategorie A0
Blue Effect Valentine Dogs - 2.pl./11/ large tuneliáda, kategori A0

Cariam Valentine Dogs - 3.pl./6/ medium juming A0
Cariam Valentine Dogs - disk /6/ medium tuneliada A0

Další, tentokrát už vážnější zkouška na opravdové závody. Oproti slovenským začátečnickým hrám v Pezinku, tady nebylo dovoleno a tolerováno nic. Vše bylo podle pravidel. Jednu úlevu jsem vlastně dostala, a to přivření oka za přihlášení Kariho do kategorie medium. Moje chyba a úleva pro začínajícího skokana.
Co se týká samotného závodu, byla to další cenná zkušenost. Skvělá hala, výborná organizace a ceny, ze kterých přecházel zrak. Musím trošku kriticky konstatovat, že takové množství dárků jsme z coursingů nikdy nepřivezli. Ale hlavní byl výsledek, ze kterého mám velkou radost.

Foto: Jitka Němcová (ZKO Uničov)
PL CH

PL CH

Cariam Valentine Dogs
21.11.2016 z Polska jsme obdrželi očekávaný certifikát pro Kariho

Karimu včera přišel potvrzený šampion Polska. Přidal si tak do sbírky další cennou zkratku před jméno. Krom CH ČR a SK má teď i CH PL.
Výprava ze Zlína
Výprava ze Zlína
12.-13.11.2016 první závody agility v kategorii začátečník Pezinok Slovensko

Cariam Valentine Dogs - 21.místo z 29 psů, všechny kategorie (I-23/II-24)
Blue Effect Valentine Dogs - 13.místo z 29 psů, všechny kategorie (I-9/II-19)

Tahle naše první zkušenost a dvoudenní výprava na Slovensko si zaslouží delší popis. Později :-) ....zvítězila lenost a fakt, že víkend pěkně popsala Simona Malá, na fotce vpravo s dvouhlavým chesapeakem. ↓↓↓↓
Caity Valentine Dogs
Caity Valentine Dogs
About Face Valentine Dogs
About Face Valentine Dogs
Cebiscuit Valentine Dogs
Cebiscuit Valentine Dogs
Cini Minis Valentine Dogs
Cini Minis Valentine Dogs
11.11.2016 Coursingový vítěz ČR

Dnes oficiálně potvrzeno a zveřejněno na webu ČMKU.
Vipeti z Valentine Dogs, kteří splnili podmínky pro zařazení do Coursingového vítěze ČR se umístili na těchto pozicích.

Sprinter feny

1. Caity Valentine Dogs
3. Cini Minis Valentine Dogs

Sprinter psi

2. About Face Valentine Dogs
3. Cebiscuit Valentine Dogs

Do průběhu soutěže bohužel zasáhlo hárání a úrazy, ale tak už to chodí, podmínky mají všichni stejné. I tak je to nádherný výsledek za který majitelům srdečně gratuluji a děkuji !
Víme, kolik to stojí práce, času, úsilí a financí.
Samozřejmě gratuluji všem ostatním aktivním Valentíňákům, kteří jsou v coursingu také úspěšní, ale nezaměřují se speciálně na české luhy a háje, ale účastní se i nebodovacích a zahraničních akcí.
kokardy Sofa 2 na web.jpg
29.10.2016 - Vítkov ČP (CZ) coursing SDW CUP 29.10.2016

Cariam Valentine Dogs - 3.pl (10) WH classic
Icy Flower BSD - 2.pl rCACT (11) WH sprinter
Blue Effect Valentine Dogs - 2.pl rCACT (7) WH sprinter

V sobotu jsme s poměrně pěknými výsledky ukončili běhací sezónu.

Jen týden po polském závodění jsme se vydali na poslední český coursing ve Vítkově. Závod se v této lokalitě běžel už podruhé, jen na jiném prostoru. Dráha se nacházela cca 300 metrů od zázemí, ale z kopce dolů a zpět samozřejmě do kopce nahoru. To samozřejmě není problém, spíš plus, protože si cestou na dráhu psa rozhýbete a cestou zpět vychodíte a vydýcháte. Výhodou to přestane být v momentě, pokud máte na starost 4 závodníky, s odstupem jen několika dalších běhů soupeřů. A běháte nahoru a dolů a přitom jste se ještě zavázali, že budete k ruce pořadatelům. Ale zvládli jsme to, trocha pohybu navíc paničce určitě neuškodila.

S výkony mých psů jsem nadmíru spokojená. Jejich druhá kola bych určitě obodovala ještě štědřeji, ale to je, a vždy bude o pohledu majitele, který se s názorem rozhodčích občas mírně rozchází. Kari a Efa pro mě zaběhli naprosto dokonale, žasla jsem, kde se v nich bere tolik energie. Týden po závodu v Napoleonowě a po intenzivním agility tréninku, který proběhl předchozí den. Za to si teď užijí zaslouženého odpočinku až do příští sezony. V klidu mohou nabírat tuk a oddávat se lenošení.
Samozřejmě to není tak úplně pravda. Už máme v kalendáři označené dny pro agilitní tréninky, nějaký agi závod na zkoušku, a nebude chybět také trocha taneční průpravy. Procházky a výlety jsou samozřejmostí.

V závodu byli i další zástupci z Valentine Dogs a rovněž si nevedli vůbec špatně. Velký dík a gratulace patří jejich majitelům, kteří se jim věnují.

Caity Valentine Dogs - 4. pl (11) WH fena sprinter
Cebiscuit Valentine Dogs - 1. pl. CACT (7) WH sprinter pes !

About Face Valentine Dogs - 7. pl. (7) WH sprinter pes - spolehlivému Fejzíkovi pomalu docházejí sily, příští rok ho čeká rozloučení s cousringovou kariérou, která byla velmi úspěšná. V dubnu 2017 bude mít 8 let ! Na její závěr chtěli s majitelkou Deniskou pokořit titul coursingového vítěze ČR, což se jim bohužel nepodařilo. Fejzík měl pauzu k vůli zranění a nemohl se tak zúčastnit několika bodovacích závodů. I tak skončil na krásném druhém místě. Je to neuvěřitelný bojovník !
Efa PL.jpg
Icy PL.jpg
Kari PL.jpg
22.10.2016 - coursing - CHARTcorowy Halloween CACIL/CCWC (Polsko)

Icy Flower BSD - 3pl (9) WH sprinter fena
Cariam Valentine Dogs - 3 pl (12) WH klasik pes
Blue Effect Valentine Dogs - 11 pl (13) WH sprinter pes

V Polsku uzavírají coursingovou sezonu již stylově. Myslím že už po třetí v řadě, takže se z toho stává tradice. Minulý rok jsme bydleli od Napoleonowa (místa konání) nějaký ten kilometr, a tak jsme letos zavčas ukořistili pokoj přímo na farmě. Byl to naprostý luxus, brát psy na start přímo z pokoje, který byl 50 metrů od dráhy. Druhé kolo bylo na vzdálenější lokalitě, tam jsme si po odpočinku přejeli autem, aby měli psi i my kde čekat a nemrznout. Bylo sychravo, sem tam mrholilo, klasický podzim.

Zážitek z cestování a závodní atmosféry měly tentokrát i naše seniorky Arinka a Moira, které cestovaly s námi. Myslím, že si to užily, aspoň to tak vypadalo.

Stěžejní pro všechny mé psy bylo druhé kolo. Icy zaběhla dle mého soudu naprosto profesionálně až profesorsky. V lednu jí bude sedm a zkušenosti jsou znát. Ve spojení s kondicí a rychlostí je to zážitek.
Kari zaběhl první kolo dost slušně, ale jednu chvíli se zamotal do lanka návnady, které předběhl. Po doběhu jsme řešili jeho zadní nohu, která mu okamžitě otekla. Veterinární prohlídka neukázala větší problém, tak jsme nohu chladili sprejem a otok z velké míry zmizel. Do jaké míry ale událost ovlivnila průběh druhého kola, to si mohu jen domýšlet. Úplně standardní Kariho výkon to nebyl.
A Efík ! Ten si druhé kolo užil, takže jsem se ani pomyslně nezlobila, že se propadl téměř až na konec. I když pravdou je, že od třetího místa až do Efíkova jedenáctého byly jednobodové rozdíly. Moje reakce po doběhu byla: za úsilí 20, za inteligenci nula. Ale co my víme, že ? Je to jen naše lidské hodnocení.

Po vyhlášení, ve kterém jsme se určitě neztratili, začalo dušičkové veselí, rej masek a ochutnávka večerního menu. Povedená akce.

Fotila i moje oblíbená Anna Tereszkiewicz, fotky jsou z její dílny.
efa2.jpg
efa5.jpg
5.-7.10.2016 dogdancing seminář Dolní Bušinov s Vandou Gregorovou

Blue Effect Valentine Dogs - náš všestranný psíček opět na tanečním kurzu

Dlouho jsme se nechala přemlouvat, abych téměř po dvou letech opět oprášila taneční začátky s talentovaným Efíkem. Nakonec jsem moc ráda, že jsem překonala svou lenost a na seminář jela. Znova nás to nakoplo a já doufám, že se nám časem podaří úspěšně zdolat i některé ze zkoušek.

Po dvou dnech jsem si troufla na zkoušku DwD1, která se konala v pátek, po semináři. Je paradox, že jsem zkoušku zkazila já a né pes :)

Vipet je pes, který nemá rád dril. Co jednou, maximálně 2x po sobě udělá dobře, už nerad znova opakuje. Musíte vystihnout optimální chuť pracovat, naučit se motivovat, včas přestat a střídat s jinou činností.

Za fotky ze semináře děkuji Petře Malé.
Efa

Efa

coursing šampion
Icy

Icy

šampion práce
4.10.2016 doručení a potvrzení pracovních šampionů ČR pro Icy a Efu

Dlouho slibované a plánované setřídění dosažených titulů z coursingů a z výstav konečně získalo slavnostní podobu !

Je to poděkování mým psů, o které je sice nijak zvlášť nestojí, ale dlužila jsem jim to.

Blue Effect má i výstavní výsledky, takže má nárok na Coursingového šampiona.
Icy Flower ukončila výstavy před lety ve třídě mladých, od té doby se věnuje jen lovu střapce. Ale i ona má nárok na titul, a to pracovního psa.

Ať vám to ještě dlouho a ve zdraví běhá Ajsi a Efí.
Kari

Kari

Nový polský šampion
1.10.2016 1.10.2016 Krajowa Wystawa Psów Myśliwskich Rybnik (PL)

judge: Leszek Salamon (PL)

Cariam Valentine Dogs - V1, CWC, BOS, splněny podmínky pro získání PL CH

Do polského Rybniku jsem se vydala sama s Karim. Komorní výstava v pěkném prostředí stadionu a parku se nám vydařila. Panu rozhodčímu se Kari moc líbil, krom titulu z vítěze své třídy obdržel i titul BOS (best opposite sex).

Za zaslanou fotku v pohybu děkuji Marii Gondek.
Dotty

Dotty

výborná 3
25.9.2016 Moravskoslezská výstava psů Brno

judge: Jaroslav Matyáš (SK)

Do Nutt Valentine Dogs - V3 (3) junior class
Double Effect Valentine Dogs - V2 (3) junior class

Velmi teplá neděle nás čekala v Brně, kde se předvedla 2 štěňata vrhu D - Valentine Dogs. Fotku máme jen u Do Nutt, S Effíčkem (Dash) jsme měli naspěch, protože vipety začali posuzovat dříve, než uváděly propozice. Takže rychle změna handlera a fotograf bohužel hlídal ostatní psy. Takže snad příště. Obě štěňata se předvedla moc hezky, těšíme se na další setkání.
Efíček

Efíček

stupně vítězů
Kari

Kari

po doběhu
Icy

Icy

v běhu
10.9.2016 Mistrovství ČR Ptýrov (coursing)

Krásné výsledky jsme si přivezli z teplotně téměř letního závodu. V početné konkurenci se naši psi neztratili, ba naopak se umístili jak nejlépe to šlo.


Blue Effect Valentine Dogs - 1.pl CACT, mistr ČR (11 wh sprinter)
Cariam Valentine Dogs - 4.pl (24 wh klasik)
Icy Flower Bohemia Snap Dog - 1.pl CACT, mistr ČR (10 wh sprinter)

Odchovy v závodu:

About Face Valentine Dogs - 4.pl (wh sprinter)
Caity Valentine Dogs - 4. pl (wh sprinter)
Cini Minis Valentine Dogs - 7.pl (wh sprinter)

Všem majitelům našich odchovů gratuluji a děkuji za prezentaci !
Vicky

Vicky

London´s fog Flawlees Felicity
3.-4.9.2016 Klubová a speciální výstava whippetů a greyhoundů Kladruby n/L.

Musím se zmínit o krásném výsledku Kariho (Cariam) dcery Vicky (London´s fog Flawlees Felicity). Tahle černobílá vipetka se svou majitelkou Zuzkou Kosecovou dosáhly na naprosto neočekávaný a cenný výsledek.
První den z 9 fen ve třídě otevřené získala CAC, od norského rozhodčího, chovatele whippetů.
Druhý den si od anglického rozhodčího - Mr. Thornton ( Karnak Afgan & Whippets ), tedy chovatele ze země původu vipeta, odnesla tituly nejvyšší.
CAC, BOB, BIS a Klubový vítěz ! Ještě jednou oběma moc gratulujeme !

Další Kariho dcera a zástupkyně naší chovatelské stanice - Daddy's Girl Valentine Dogs si u stejných rozhodčích nevedla taky vůbec špatně.

3. 9. 2016 Judge: Per Iversen/ NO - junior class (9) - excelent 4
4. 9. 2016 Judge: Charles Keith Thornton / UK - junior class (12) - excelent

Taky její majitelce Saše moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci !
3,5 years

3,5 years

Cariam Valentine Dogs
5,5 years

5,5 years

Blue Effect Valentine Dogs
10 months

10 months

Double Effect Valentine Dogs
10 months

10 months

Do Nutt Valentine Dogs
14.8.2016 - krajowa vystava psů v polské Bytomi

Blue Effect Valentine Dogs - VD - třída otevřená
Cariam Valentine Dogs - V1, CWC - třída šampionů
Double Effect Valentine Dogs - V1 - třída juniorů
Do Nutt Valentine Dogs - V3 - třída juniorů

Velká "Valentine Dogs" výprava na výstavu do Polska přinesla očekávané výsledky. Pro juniora to byla další zkušenost s výstavním kruhem a všemu, co k tomu patří. DoNutt(ka) je již zkušenější, vystavovala se moc hezky. Od paní rozhodčí dostala i vynikající posudek, nicméně ji posunula až na třetí místo. Cariam, poprvé ve třídě šampionů získal další titul CWC do sbírky na polského šampiona a konečně po dlouhé době oprášený Efík (Blue Effect) si se sportovní postavou a neposlušným uchem vyslechl verdikt VD - velmi dobrý.

Víc komentovat výstavu není nutné. Ale máme aspoň hezké fotky od polské fotografky Anny ;-)
Nejlepší pracovní pes Konopiska 2016
Nejlepší pracovní pes Konopiska 2016
Cariam VD

Cariam VD

vítěz třídy pracovní
23.7.2016 - CACIB Konopiska (Polsko)

rozhodčí: Vladimír Panuška

Cariam Valentine Dogs - V1, CWC, Best Working Dog !


Letošní horké léto se nevyhnulo ani datu 23. července, kdy jsme odjížděli do polské Čenstochowé, kde se na krásném stadionu Orlik konala dvoudenní výstava psů. Přihlásila jsme se jen na jeden den, potřebovali jsme titul CWC právě z mezinárodní výstavy k potřebnému počtu pro polského šampiona krásy. Kari měl ve své třídě dalšího "pracanta" rovněž z ČR. Rozhodčí dal přednost Karimu a postoupili jsme do závěrečné soutěže o nejlepšího pracovního psa. Zatím ji známe jen z Polska. Už jsme tuhle závěrečnou akci 2x absolvovala a bez povšimnutí rozhodčího, který dal vždy přednost loveckým plemenům. V exhibici mě zastoupila Katka Darebníková, kterou jsme s její mámou hecovaly, ať si zkusí "bednu". A neuvěřitelné se stalo skutečností. Nad veškeré očekávání Katka s Karim obsadily první příčku ! Radost byla veliká, konkurence početná, co víc si přát.
Déčka 5.jpg
déčka 6.jpg
Déčka 4.jpg
Déčka 2.jpg
Déčka 7.jpg
Déčka 1.jpg
Déčka 3.jpg
20.7.2016 - Kariho (Cariam Valentine Dogs) štěňátkům na Slovensku je pět týdnů a začíná být pořádně živo. Baští granule, poznávají svět venku a další obyvatele domu a jsou čím dál krásnější a roztomilejší.

Pro informaci o volných štěňátkách kontaktujte mě nebo chovatelku Nikolu Spišiakovou - http://czarifalka.weebly.com/, tel.: 0911 413 526. email: czarifalka@gmail.com.
Asha s dcerami Dady a Dotty
Asha s dcerami Dady a Dotty
Kari s dcerami Dady a Dotty
Kari s dcerami Dady a Dotty
Kari a Dady, otec s dcerou
Kari a Dady, otec s dcerou
naše partička, někteří už odjeli bohužel dříve
naše partička, někteří už odjeli bohužel dříve
Kari se v začátečnících snažil, ale je to ještě děcko :)
Kari se v začátečnících snažil, ale je to ještě děcko :)
Efa běhal za pokročilé a dělá, co mě na očích vidí. Někdy i to, co jen tuší.
Efa běhal za pokročilé a dělá, co mě na očích vidí. Někdy i to, co jen tuší.
3.- 6.7.2016 AGILITY tábor Větřkovice

Skvělé, skvělé, skvělé. Tři dny s přáteli, s Kariho dětmi, druhou manželkou Ashou a mými třemi psíky. Ubytování i atmosféra byl tak trochu návrat v čase, ale i to se cenilo. Výborné jídlo, lidi i prostředí.
Tři dny plné agility tréninků, seminářů, koupání psíků, klábosení a her. Děkuji Kristy, že jsi mě do toho "navezla" :-)
De Capo VD

De Capo VD

photo: Nathalie Jaklewicz
De Capo VD

De Capo VD

photo: Jitka Honzíková
De Capo VD

De Capo VD

photo: Nathalie Jaklewicz
6.7.2016 klubová výstava whippetů Konopiště (WH club)

De Capo Valentine Dogs - VN2 (třída dorost)

Další výstavní zkušenost našeho odchovance z vrhu *D*.
26.6.se majitelé s Kapíkem zúčastnili i další klubové výstavy psů v Chlumci, odkud si náš nadějný krasaveček odnesl i ocenění BIS dorost. Moc gratulujeme a děkujeme za prezentaci !

Za krásné fotky z Konopiště děkuji Nathalii Jaklewicz.
Za parádní portrét z Chlumce Jitce Honzíkové.
17.-19.6.2016 - Mistrovství Evropy v coursingu na Slovensku

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 7. místo z 27 (sprinter fena)
Blue Effect Valentine Dogs - 21. místo z 36 (sprinter pes)
Cariam Valentine Dogs - 11. místo z 62 (klasik pes)

Letošní mistrovství Evropy se běželo historicky nejblíž našemu domovu, o to však byla složitější cesta na místo, jak už to zpravidla bývá. Aby toho nebylo málo, zazmatkovala (nebo selhala ?) i navigace, takže jsme si najeli téměř jednou tolik kilometrů.
Do kempu jsme nakonec ale dorazili, a díky přátelům se vmezeřili mezi jejich dočasné domovy pod českými vlajkami.
Začínali jsme v pátek, proto byl náš příjezdový den čtvrtek, kdy probíhala i přejímka národní třídy vipetů, kde jsme měli několik závodníků.
Sobota byla náš volný oddychový den, kdy se také prostřídalo osazenstvo. Náležitě jsme si užili společného probírání ožehavých, i velmi odlehčených témat. Chodili povzbuzovat ostatní plemena na dráze, jedli, pili hodovali - až do večerní přejímky vipetů klasiků.
V neděli se na rozdíl od předešlých slunečných dnů začalo zatahovat a pršet, místy zlobila technika. Obojí se nám naštěstí při samotném závodu vyhnulo.
Z výsledků mám dobrý pocit. Sice nám jen o kousek utekla bedna u Icy, ale i 7. místo se počítá. Vzhledem k počtu psů, dosaženému umístění a celkového dojmu z výkonu mých tří závodníků, jsem spokojená.

Celkově se prodloužený víkend vydařil po více stránkách.

Fotky ze závodů zatím nemám, ale mám video z druhého kola, z dráhy "C", našeho Karinka. Děkuji za něj Angele Lewandowské z Polska.
D -litter

D -litter

CHS Czári Falka
12.6.2016 - se v chovatelské stanici Czári falka na Slovensku narodilo 8 štěňat, 4 psi a 4 feny. Jsou to potomci našeho psa Kariho (Cariam Valentine Dogs) a Ali (Alissa Con Amore). V případě zájmu o štěňátko a informaci, která jsou ještě nezadaná se můžete obrátit přímo na mě nebo na chovatelku Nikolu Spišiakovou.

kontakt: czarifalka@gmail.com, +421 ​0910 792 166
Efa a Fejzík

Efa a Fejzík

Valentine Dogs (foto: Agata Szadkowska)
Blue Berry

Blue Berry

Fast Angels (foto: Ivan Kesan)
Bastiaan

Bastiaan

Fast Angels (foto: Michal Jandl)
London's Fog

London's Fog

Falling Star (foto: Martina Tomšová)
Bellami

Bellami

Fast Angels
Daddy's Girl

Daddy's Girl

Valentine Dogs (foto: Martina Tomšová)
7.-8.5.2016 víkend plný aktivit pro vipety z Valentine Dogs i jejich potomky

Chlumec nad Cidlinou - coursing Gold Rabbit Trophy - judge: Bernt Michael Rahms (D), Veronika Kučerová Chrpová (CZ)

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 2/9 rCACT whippet sprinter MIX
Blue Effect Valentine Dogs - 7/9 whippet sprinter MIX
About Face Valentine Dogs - 5/9 whippet sprinter MIX
Cini Minis Valentine Dogs 8/9 whippet sprinter MIX

Cariam Valentine Dogs 5/13 whippet klasik pes


Výstava v Lučenci na Slovensku - judge Mr. Lozić Željko (SRB) a Weron Grezegorz (PL)

Daddy's Girl Valentine Dogs (Cariam Valentine Dogs x Asha Trixtan)
Lučenec NVP 7.5.2016 - VP1
Lučenec MVP 8.5.2016 - VP1

London's Fog Falling Star (Cariam Valentine Dogs x London's fog Cameo d'Or)
Lučenec NVP 7.5.2016 1, CAJC

Bellami Fast Angels (Blue Effect Valentine Dogs x Hopi od Hněvina)
Lučenec NVP 7.5.2016 - V1, CAC
Lučenec MVP 8.5.2016 - V1, CAC, resCACIB

Blue Berry Fast Angels (Blue Effect Valentine Dogs x Hopi od Hněvina)
Lučenec MVP 8.5.2016 - V1, CAC

Bastiaan Fast Angels ((Blue Effect Valentine Dogs x Hopi od Hněvina)
Když už představuji Efovy potomky, tak jedna fotopřipomínka od Bastíka, který se vystavoval o nějaký měsíc dříve v Ostravě.
Efa

Efa

agility Mladcová
Efa

Efa

agility Mladcová
Efa

Efa

agility Mladcová
15.4.2016 - další agilitní trénování Zlín- Mladcová

Začali jsme opět naplno trénovat. Pokud čas dovolí, máme možnost každý pátek protáhnout nožky i mozkové závity. A to jak pes, tak majitel. Ve skupině pokročilých jsme hodně pestrá směs plemen, ale o to je to zajímavější a zábavnější. Učíme se nové kousky a postupy, namáháme mozkové závity při zapamatování si trasy parkuru, ale hlavně se neskutečně bavíme.
Přikládám i krátké video natočené trenérkou Evou, kterého jsme se všichni oprávněně báli. Jde o závěrečný jednoduchý parkur na povzbuzení každé dvojice, Efíček začíná na 47.vteřině ;-)

Za fotky velký dík Simoně ! (Simona Hofion Malá)
Cariam

Cariam

Valentine Dogs
Daddy's Girl

Daddy's Girl

VN1
De Capo

De Capo

Valentine Dogs
Do Nutt

Do Nutt

VN2
Double Effect

Double Effect

VN1
Dande Lion

Dande Lion

Valentine Dogs
Cariam VD

Cariam VD

CAC, NV, BOS, CH CZ
Kari a děti

Kari a děti

9.-10.4.2016 - propršený víkend nabitý akcemi

9.4. - sobotní mezinárodní coursing - Majstrovská Slovenska 2016 CACIL, CACT

Cariam Valentine Dogs - 5/11 klasik pes
Blue Effect Valentine Dogs - 4/8 sprinter pes
Icy Flower Bohemia Snap Dog - 9/10 sprinter fena

Pršet začalo už v pátek, pršelo celou cestu na Slovensko a s malými přestávkami propršel celý závod. Trať byla těžká, kopcovitá a navíc mokrá. Icy nesedla vůbec, druhé kolo téměř vzdala. Chlapci jsou mladí a urputní, ti se s podmínkami prali lépe. Myslím ale, že našim zkušeným lovcům usnadnily orientaci reflexní kužely u kladek, které jim naznačily, kudy povede návnada a hodnocení pak letělo směrem dolů. Závod samotný navzdory počasí odsýpal bez problémů, jen to všudypřítomné bahno. Ale to se ovlivnit nedalo.

10.4. - odpočinková neděle na výstavě v Ostravě NVP (37 whippetů)
judge: Ing. Veronika Chrpová

Cariam Valentine Dogs - V1, CAC, BOS, Národní vítěz, splněny podmínky pro udělení šampiona ČR

Byl to krásný, i když náročný den. Sešla se většina Kariho dětí, jejich majitelů a početného příbuzenstva. Předávaly se zkušenosti, seznamovalo se o sto šest a také fotilo. Doufala jsem u Kariho v titul CAC, chyběl nám poslední k českému šampionu krásy. Máme nejen titul, ale i další ocenění. Mám obrovskou radost a velmi si rozhodnutí rozhodčí cením.

Vystavovalo se i 5 Kariho potomků a šlo jim to vesměs náramně. Malé zádrhele tam sice byly, ale pracuje se na jejich zlepšení a tak se budeme těšit, až dorost plně dospěje a předvede se v plné kráse.

Moc všem děkuji za péči o naše déčkové potomky.

Za fotky i pomoc děkuji Katce a Renatě Darebníkovým.
Icy web.jpg
Efa Sysel.jpg
27.3.2016 Medlánecký Sysel - coursing CACIL, CACT

Icy Flower Bohemia Snap Dog - 1/13 CACT whippet sprinter fena
Blue Effect Valentine Dogs - 2/12 whippet sprinter pes
Cariam Valentine Dogs - 6/17 whippet klasik pes

Naše první letošní vyběhnutí za střapcem nedopadlo nejhůře. Trénovali jsme sice pouze na procházkách po "kotárech" a občas rychlé starty a obratnost při házení disku. Efa navíc jako vždy posiloval kondici na agility, poněvadž na coursingové tréninky nezbyl čas nebo jsme byli zrovna na jiné akci.
První závod Českého psa na medláneckém letišti bývá tradičně silně obsazený, ale letos trhnul rekord. 60 whippetů ze všech kategorií je toho dokladem.
Tentokrát jsem se zapojila i do pomoci pořadatelům a mám tak splněno bez několika metrů, 100 jarních kilometrů. Dráha je totiž od zázemí v restauraci docela vzdálená, o výškovém převýšení ani nemluvím. Ale komu by to na jaře neprospělo, že ?

Za fotky velký dík Andree Němcové.
Do Nutt

Do Nutt

Valentine Dogs
Cariam

Cariam

Valentine Dogs
Efa a Dotty

Efa a Dotty

něžné hrátky neteře se strejdou
19.-20.3.2016 výstava psů Katowice Polsko (národní)

Cariam Valentine Dogs - 2x V1 CWC, nejlepší pracovní pes z plemene
Do Nutt Valentine Dogs - 2x BOB minor puppy

Výlet do Polska jsme plánovali dlouho. Měnili jsme sestavu lidské i psí osádky a nakonec jsme se ustálili na třech lidech a čtyřech psech. Kristýna vystavovala Kariho pětiměsíční dceru Do Nutt. Byla to její premiéra ve výstavním kruhu a moc se povedla. Renata protáhla na polském koberci svoji italačku Uwu a já si navlíkla šaty a korzovala po kruhu s Karim. Efa jel jako milý doprovod.
Sobotní prostor v kotli stadionu byl poněkud těsný, za to v neděli jsme měli k dispozici odlehlou a prostornou část na ochozu. Bohužel k venčení sloužila jen dlážděná plocha bez kousku travičky. Ale nakonec jsme to zvládli bez nehody.
Po oba dny jsme se s Kristýnou zúčastnily i závěrečných soutěží, Dottynka za štěňata, já s Karim ve skupině pracovních psů. Nikde jinde jsem zatím podobnou soutěž nezažila. Nutno ale říct, že whippet mezi loveckými psy působil trochu exoticky. Nevadí, i tak jsme si záři reflektorů a zelený koberec náležitě užili.
Nedělní výstavní čas jsme měli nastavený až na 13:30, a tak jsme si i s psíčky lenošili na hotelovém pokoji. Ven jsme chodily jen na rychlé krátké venčení, jelikož bylo hodně chladno.
Za mně povedený výlet se vším všudy. Za spoustu fotek děkujeme Renči, majitelce italačky Uwy.
trénink agility

trénink agility

trénink agility

trénink agility

6.3.2016 - jeden z posledních tréninků v hale

Po měsíční pauze jsme se opět sešli v zádveřické jízdárně. Sestava se víceméně ustálila a myslím, že vzniká zajímavá, co do psů různorodá, ale natěšená partička, v čele s trenérkou. Všichni jsme se po pauze snažili a bylo radost pozorovat pokroky psů i snažení jejich majitelů. Tentokrát byly i dvě fotografky a tak máme dokumentační a ilustrační fotografie. Díky za ně Simoně Malé a Evě Rajnochové.
Od dubna se začne opět cvičit venku, na cvičáku Mladcová.
27.2.2016

27.2.2016

Blue Effect Valentine Dogs 5 years
27.2.2016

27.2.2016

Blue Effect Valentine Dogs 5 years
27.2.2016 - předčasné narozeninové focení

Moc se toho zatím neděje, zima také neví, jestli odejít nebo ještě zůstat, tak jen tak blbneme. Zatím jen fotky Efy, kterému bude v dubnu 5 let a zraje jako víno. Každou chvíli mu připomínáme, jak jsme rádi, že jsme si ho nechali. Potomek našeho rychlého výletu do Chancy ve Švýcarsku. Pozdrav pro Madeleine ! :-)


Portréty Efíka a další následující fotky od Katky Darebníkové. Děkujeme !
CAC, rCACIB

CAC, rCACIB

foto Katka Darebníková
Brno 2016

Brno 2016

Cariam Valentine Dogs
Brno 2016

Brno 2016

Cariam Valentine Dogs
6.-.7.2.2016 - DUOCACIB Brno

V poslední době jsem trochu monotématická a vypadá to, že se věnuju jen Karimu. Je to i trochu pravda. Zimní čas využíváme k výstavní činnosti, abychom se v létě mohli bavit pohybem.
Tentokrát jsme zvolili pro nás nové zahraniční rozhodčí. Nebyli jsme sami, na sobotní finskou rozhodčí se přihlásilo 59 vipetů, na nedělní paní z Rakouska 51. Sobotní výsledky byly hodně drsné, se známkami VD se vůbec nešetřilo. O to větší mám radost, že jsme uspěli oba dny, navzdory rozdílnému vkusu obou rozhodčích.

Cariam Valentine Dogs (pracovní třída)

6.2.2016 - V1, CAC, resCACIB judge: Heikkinen-Lehkonen Paula (FIN)
7.2.2016 - V1, CAC judge: Soltesz Edith (AT)

za fotky moc děkuju Jitce Honzíkové
2x MVP Nitra

2x MVP Nitra

Cariam Valentine Dogs - foto Nika Spišiaková
Champion SK

Champion SK

Cariam Valentine Dogs
NVP Brno

NVP Brno

Cariam Valentine Dogs - foto Michal Jandl
ROK 2016 zahájen

Už 3.1.2016 jsme s Efíkem (Blue Effect) zahájili trénink agility, tentokrát v kryté jízdárně v Zádveřicích. Sešlo se nás tak akorát. Psíci byli po nucené pauze bez tréninků natěšení a všem, včetně majitelů to krásně šlapalo. Navíc jsem byla příjemně povzbuzena faktem, že jsme toho až tolik nezapomněli. Samozřejmě se těšíme na příště, které bude už brzy a častěji.
.....................................................................................................................................................................................................

10.1.2016 - Hanácká národní výstava psů Brno, judge: Vlastislav Vojtek

Cariam Valentine Dogs - VD1 (třída pracovní)

Co napsat ? Máme s Karim skvělé posudky od anglických rozhodčích, které jsou pro mě daleko cennější. A posuzovat psa podle toho, že je v pracovní třídě a tudíž si nezaslouží lepší známku jak VD mě přijde neprofesionální. Ale třeba tomu nerozumím.
.......................................................................................................................................................................................................

16.-17.1.2016 - 2x MVP Nitra Slovensko, judge: Michaela Pavlásková (16.1.), Petr Řehánek (17.1.)

Cariam Valentine Dogs - 2x V1 CAC (třída pracovní)
London's fog Flawless Felicity - V2, třída mladých

Kari si splnil podmínky pro získání slovenského šampiona krásy. Máme samozřejmě velkou radost.
Výstavu jsme navíc spojili s víkendovou návštěvou jeho první nevěsty Elly ( London's fog Cameo d'Or) a krásné černobílé dcery Vicky (London's fog Flawless Felicity) u Zuzky Kosecové a její rodiny. Příjemný a úspěšný výlet.
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

3,5 years

3,5 years

Cariam Valentine Dogs
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one