- obrázek

- obrázek

Naše čtvrtá vipetka z dostihové linie, narozená 14.1.2010

Icy Flower se narodila v chovatelské stanici Bohemia Snap Dog. Matkou je Follow Me BSD, otcem Zorneagle‘s Farlapp. Je naší, v pořadí už čtvrtou fenkou whippeta.  Fakt, že ji máme doma, je výsledkem dlouhodobého vyjednávání a nátlaku na mého muže. Jedna z podmínek byla, abychom měli mezi první a poslední vipetkou minimálně pětiletý věkový rozdíl. Skutečnost, že tři předchozí fenky byly pořízeny v časovém úseku 14 měsíců mě snad trochu poučila. Whippet by se totiž měl dávkovat po malých dávkách, jelikož si každý z nich zaslouží svůj díl pozornosti. A opačně to platí dvojnásob. Kéž by byly moje zkušenosti varováním pro všechny blázny zasažené vipetománií !

Opustím okolnosti, které předcházely samotnému rozhodnutí a přeřadím na samotný výběr zrovna Icy  Flower, a její cestu k nám domů. Když se mimina narodila, svítila naše Icy jako  žárovka, která  se do klubka štěňat dostala nedopatřením. Ještě jedna sestřička sice dostala do vínku bílou barvu, ale přece jen ne tolik jako ta naše.  Neměla jsem naplánováno pořídit si do smečky běláska. Říkávala jsem, že mi v barevné škále chybí písková nebo žíhaná fenka. Osud má ale svoje vlastní metody výběru,  a tak je malá Icy u nás.

Odběr štěňátka jsem měla domluvený na konec března, protože mě čekaly naplánované povinnosti v rámci rodiny. Jak ale ubíhaly dny, začala jsem si uvědomovat, že se dobrovolně vzdávám toho nejlepšího a nejkratšího období v životě psa. A whippeta zvláště. V pátek na Josefa, jsem vyrazila i s Denisou na cesty. Denisa je nadšená porodní asistentka pro fenky, majitelka našeho štěňátka Fejzíka a v neposlední řadě kamarádka, která nezaváhá ani chvilku, pokud chcete, aby Vám dělala navigátora a společnici pro Vás a  poprvé cestující štěně. To byla jízda !

Cesta do Kostelní Lhoty i návrat zpět proběhl v pohodě za krásného jarního dne. Také za přispění příjemných lidí. Určitě jsem všem dostatečně nepoděkovala, a tak to činím dodatečně. Kdyby jste s nimi mluvili tak jim vzkazuju - díky !

Po večerním seznámení s ostatními vipetkami  Arachné, Sendy a Moirou, zaplnila Icy jedno z posledních míst v naší posteli. Vzorně spinkala až do rána, do půl sedmé. Jak se u nás zabydlela, se mi podařilo zvěčnit na foťákové video. Hned po „výkonu“ opět nasedla do auta, aby ji poznal zbytek rodiny. Jako dokonale zcestovalý profík, před hodinovou cestou  v  autě ihned usnula a ten samý způsob jízdy zvolila i cestou zpět. Doma už také zjistila, co a jak.  Umí pěkně řádit a holkám probrala všechny hračky. Také zkouší, co všechno si může dovolit.  Zavedla si některá svá pravidla (která jsme ji zatím dovolili). Další noc spinkala opět jako mimino v pemprskách. Ráno jsem ji dokonce musela budit.

Jak se  bude její život odvíjet dál, to už budu sdělovat přes aktuální novinky.

I.jpg
Icy doma 019.jpg
kvarteto.jpg
IF BSD 001.jpg
IF BSD 002.jpg
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one