O nás (about us)

Moira, Arachné a Sandy

Moira, Arachné a Sandy

 

Bylo nebylo, jednou v létě roku 2005, když jsem přemýšlela co koupím svému muži k narozeninám a nezávazně brouzdala po internetu, tak někdo v kanceláři (škodolibá Růžena B.) pronesl historickou větu: "co kdyby jsi koupila štěňátko." A jdem na to ! Jaké ? Budou ho mít k odběru ještě dnes ? No ano, nějaká štěňátka by tady byla. Ale teď které. To je velké, tam to bude trhat na co příjde a tam to pořád štěká. Kdo přišel na plemeno whippet, které jsem do té doby viděla jen na obrázku a nikdy jsem neuvažovala, že bych si nějakého chrta pořídila, tak na to už asi nepříjdem. Jedna jediná vipetí slečna byla k odběru v Břeclavi. Za hodinu jsem už se zmiňovanou Růženou B. uháněla k Břeclavi. Čekalo nás tam bílé stvořeníčko, které vědělo, že přijeli pro něho a podle toho se i chovalo. Doma byla malá Arinka vykoupána, a jako první průkopnici vipetího plemene jí byl přidělen pelíšek (chachacha). Je to naše nejmenší fenka, ale roli vůdce smečky si hájí i po té, co jsme jí vzali její iluze, že bude jedna jediná.
Během jednoho roku a dvou měsíců máme vipetky TŘI !!! (dneska, v roce 2010 už čtyři !)

 
Chtěla bych dodat, že nejsem kynologický začátečník. Psa jsem chtěla od malička, asi jako každé dítě. Ve čtrnácti se mi podařilo přemluvit rodiče a donesla jsem si svého prvního německého ovčáka bez "pépé". Můj pes i já jsme prošli svazarmovským výcvikem bez újmy na zdraví. Později jsem přešla na německé dogy. Postupně jsem měla tři krasavce tohoto plemene. Doga je nádherné, ale bohužel krátkověké plemeno. Velikost a všechny choroby, které ji geneticky provází způsobily, že jsem o všechny psy a fenu velmi záhy přišla. Je to velmi bolestné a nevidím důvod, abych si traumata tohoto typu přivozovala častěji, než je únosné.
K chrtům jsem tedy došla spletitou cestou. Velmi si užívám pocitu, že nikoho necepuju na cvičáku. Při vipetí přirozené inteligenci mi stačilo "srovnat" první vipetku Arinku   a nově příchozí se vše potřebné naučily od již zabydlených.
Vedení vipeta k běhání na dráze je spíše oboustrannou zábavou. Správného postoje na výstavě je vipet schopen už  po několika takových exhibicích. Důležitější je, aby se s nervozitou srovnal páneček (nebo panička).
Tím vším chci vlastně říct, že jsem zřejmě našla ideální plemeno, které mě bude provázet životem. Nikdy není nic na 100%, ale co se týká pejsků v naší rodině, tak tomu zatím všechno nasvědčuje.
Logo 1 a název.jpg
Facebook

Facebook

Arachné Naděje snů

Arachné Naděje snů


Pedigree Arachné

Pedigree Arachné

My Camelot Sandy Show

My Camelot Sandy Show


Pedigree Sandy Show

Pedigree Sandy Show

Rodokmen Sendy

Moira Ayort Back

Moira Ayort Back


Pedigree Moira AB

Pedigree Moira AB

Icy.jpg
Pedigree Icy Flower BSD

Pedigree Icy Flower BSD

Blue Effect Valentine Dogs

Blue Effect Valentine Dogs

chovný pes
Pedigree Blue Effect

Pedigree Blue Effect

Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Cariam Valentine Dogs - chovný pes
Pedigree Cariam VD
Pedigree Cariam VD
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
Fifth Element Valentine Dogs - chovný pes
hana.walentova@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one